• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-9414-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

40 پایگاه ثابت و سیار امدادرسانی هلال‌احمر در چهارمحال و بختیاری مورد نیاز است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود 10 پایگاه ثابت در استان، گفت: 30 تا 40 پایگاه ثابت و سیار در استان مورد لازم است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – سید احمد مرتضوی 18 اردیبهشت‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، اظهار کرد: سال گذشته از لحاظ حوادثی سال نفس‌گیری در بحث امدادرسانی بود.
وی با اشاره به اینکه در سال 95، مجموع حوادث به ثبت رسیده 496 مورد بوده است، افزود: در سال گذشته تعداد حوادث به ثبت رسیده در مرکز عملیات کنترل 827 مورد بوده که نسبت به سال 95، رشد 166.7 درصدی داشته است.
مرتضوی گفت: در سال گذشته مجموع کل آسیب‌دیدگان استان 23 هزار و 732 مورد گزارش شده که 209.5 درصد رشد داشته است، همچنین در این مدت تعداد نجات‌یافتگان 547 مورد بوده که رشد 111 درصدی داشته است.
وی تعداد عملیات صورت گرفته در سال گذشته را 827 مورد عنوان و تصریح کرد: مجموع تیم‌های عملیاتی یک هزار و 156 مورد و نیروهای عملیاتی چهار هزار و 182 مورد بوده که رشد 144 درصدی داشته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: در طرح ایمنی و سلامت نوروزی 283 نیروی عملیاتی امداد و نجات در قالب 78 تیم به 225 حادثه دیده امدادرسانی صورت گرفت.
وی با اشاره به خدمات رسانی جمعیت هلال احمر استان در بارندگی‌های اخیر به عشایر و روستاهای سیل‌زده، تصریح کرد: در این مدت به یک هزار و 185 خانوار در قالب پنج هزار و 441 نفر حادثه دیده خدمات رسانی صورت گرفت که اقلامی از جمله پتو، چادر، مواد خوراکی و وسایل گرمایشی با اعتبار حدود 190 میلیون تومان توزیع شد.
مرتضوی گفت: در زلزله‌ کرمانشاه و میانمار از سوی جمعیت هلال احمر استان 140 میلیون تومان کمک‌های نقدی مردمی جمع‌آوری شد که در این زمینه جمعیت هلال احمر استان رکوردار بوده است.
وی ادامه داد: آموزش امر مهمی در جمعیت هلال احمر استان است که در این زمینه تعداد فراگیران آموزش دیده در تمامی سطوح، 59 هزار و 772 نفر بوده و 812 نفر به صورت تخصصی آموزش دیدند.
مرتضوی از اخذ مجوز لازم برای ایجاد پایگاه چند منظوره در کارون چهار خبر داد و تصریح کرد: این پایگاه شامل امداد و نجات کوهستان،  امداد و نجات جاده‌ای و ساحلی است که یک واحد آن مستقر شده و با این وجود ظرفیت خوبی را برای توسعه و پیشرفت پایگاه فراهم می‌کند.
وی از ایجاد سایت آموزشی با ساختار طبیعی آب، سیلاب و صخره‌نوردی برای آموزش‌های مربوط به سیلاب و کوهستان در شهرستان کیار خبر داد و گفت: موافقت برای زمین این سایت اخذ شده که امید است با حمایت‌های سازمان جمعیت هلال احمر و استاندار اقدامات بعدی صورت گیرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: پد و باند پایگاه امداد هوایی استان آماده آسفالت است که با توجه به مساعد نبودن شرایط جوی، اقدامات آن طول کشیده که امید است امسال پد و باند پایگاه تکمیل شود.
وی گفت: در صورت تامین اعتبار امسال سه پایگاه امداد جاده‌ای در مناطق گدار کبک، سولقان و بهشت‌آباد تکمیل خواهد شد، همچنین 30 تا 40 پایگاه ثابت و سیار در استان لازم است.
مرتضوی با اشاره به سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در استان، تاکید کرد: در این عملیات 130 نیرو شامل کادر، پرسنل و امدادگر حضور داشتند که 15 ساعت این عملیات به طول انجامید.
وی گفت: در حال حاضر جمعیت هلال احمر استان دارای 48 هزار نفر عضو دارد که از این تعداد 9 هزار نفر را اعضای فعال جوان تشکیل می‌دهند.
مزتضوی با اشاره به اینکه 25 پروژه برای حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر استان تعریف شده است، خاطرنشان کرد: امسال بخشی از پروژه داوطلبان برای افتتاح و تکمیل نیازمند دو میلیارد و 200 میلون تومان اعتبار است.
 
 
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: