• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 972-1386-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی چهارمحال و بختیاری:

ذهنیت دانش‌آموزان به سمت اشتغال مولد معطوف شود

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی چهارمحال و بختیاری گفت: باید ذهنیت دانش‌آموزان را به سمت اشتغال مولد معطوف کرد تا برای ایجاد شغل در آینده با مشکل مواجه نشوند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – فرید براتی 16 اردیبهشت‌ماه در همایش تعاون، کارآفرینی و اشتغال اظهار کرد: متاسفانه امروزه بحران بیکاری از مشکلات موجود در کشور بوده که همچنان تداوم دارد.
وی افزود: دانشگاه‌ها به عنوان یک ضلع نیروی کار محسوب می‌شوند که برای عبور از معضل بیکاری لازم است جریان نوآوری و خلاقیت در کشور بررسی شده و نسبت به آن شناخت کامل صورت گیرد.
براتی رشد اقتصادی، وجود برنامه توسعه مبنی بر تدوین نقش دانشگاه‌ها و داشتن خلاقیت و نوآوری را از مولفه‌های مهم در ایجاد شغل دانست و گفت: نقشی که دانشگاه‌ می‌تواند برای شغل پایدار و مولد ایجاد کند ورود به حوزه نوآوری و خلاقیت است.
وی از راه‌اندازی نخستین مرکز رشد نوآوری دانشگاه علمی و کاربردی در شهرک صنعتی بروجن در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: راه‌اندازی این مراکز با نوآوری و خلاقیت دانشجویان در ارتباط است.
براتی با اشاره به اینکه 12 مرکز علمی و کاربردی در استان وجود داشت، تاکید کرد: از این تعداد فعالیت چهار مرکز خصولتی متوقف شدند و در حال حاضر چهار هزار و 200 نفر دانشجو در رشته‌های مختلف در سامانه به ثبت رسیده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: باید ذهنیت دانش‌آموزان را به سمت اشتغال مولد معطوف کرد تا برای ایجاد شغل در آینده با مشکل مواجه نشوند.
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: