• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 972-388-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سایت گردنه رخ مرتفع‌ترین سایت برای انجام ورزش‌های هوایی

دبیر کمیته ورزش‌های هوایی چهارمحال و بختیاری سایت گردنه رخ را مرتفع‌ترین سایت برای انجام ورزش‌های هوایی در کشور دانست.
ابوذر امیدی‌مقدم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: تا کنون 14 سایت ورزش هوایی در استان شناسایی شده که از این تعداد، سایت گردنه رخ، جهانبین، دوپلان، نافچ و گردنه‌چری راه‌اندازی شده و از سایت‌های فعال استان است.
وی با اشاره به وجود هفت زیرشاخه اعم از پاراگلایدر، پاراموتور، هواپیما تک‌نفره، کایت و بانجی جامپینگ،افزود: درحال حاضر بیش از 50 ورزشکار در این رشته ورزشی فعالیت دارند که 45 نفر آن‌ها مرد و 5 نفر دیگر زن هستند.
امیدی‌مقدم خاطرنشان کرد: سایت گردنه‌رخ به دلیل ارتفاع از سطح دریا بهترین سایت برای انجام این ورزش در کشور است و از تمام کشور و دنیا برای انجام این ورزش وارد این سایت می‌شوند و بیشترین رکورد مسافت در این رشته در کشور 272 کیلومتر بوده که توسط ورزشکاران در همین سایت ثبت شده است.
وی تصریح کرد: این ورزش با توجه به امکانات و تجهیزات مورد نیاز اعم از بال کمک، کلاه، بی‌سیم و هارنس، به 10 تا 15میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.
امیدی‌مقدم  از آموزش سالانه حدود 40 تا 50 نفر در استان در ورزش‌های هوایی خبر داد و خاطرنشان کرد: این ورزش نوپا و ناشناخته است و هنوز مسابقات به شکل منسجم و دائمی در این رشته برگزار نشده است، لذا تبلیغات نقش تاثیرگذاری در ورزش هوایی داشته و می‌توان در زمینه درآمدزایی تاثیر بسزایی داشته باشد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: