• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-7514-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ورود سامانه بارشی به چهارمحال و بختیاری

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری از ورود سامانه بارشی به استان خبر داد.
مهرداد قطره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – با اشاره به ورود  سامانه بارشی از بعدازظهر امروز در بیشتر نقاط استان، اظهار کرد: بارش‌ها به صورت رگبار موقت و بهاری خواهد بود و عمده بارش‌ها تا اوایل صبح فردا ادامه دارد.
وی با بیان اینکه این سامانه در مناطق شرقی، شمالی و مرکز استان است، افزود: بیشتر بارش‌ها در منطقه کوهرنگ، لردگان و مناطق شرقی و مرکز استان است.
قطره تصریح کرد: این سامانه همراه با رعد و برق است و در برخی مناطق امکان تگرگ نیز خواهد بود اما تغییرات محسوس در دما دیده نخواهد شد.
وی بیان کرد: صبح امروز دمای هوا در شهرکرد در سردترین زمان چهار درجه سانتی‌گراد بود و در گرم‌ترین زمان در روز جاری 20 درجه سانتی‌گراد خواهد شد.
قطره اظهار کرد: پس از عبور این سامانه بارشی نخوهیم داشت تا در روزهای 18،19 و 20 اردیبهشت ماه جاری که احتمال می‌رود بارش صورت گیرد.
وی اضافه کرد: میزان بارندگی از ابتدای مهر تاکنون با وجود بارش‌‌های اخیر در استان، همچنان نسبت به سال گذشته 49 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 57 درصد کاهش بارندگی دارد که قطعا جبران نخواهد شد.
قطره گفت: از ابتدای مهرماه گذشته تاکنون در شهرکرد نیز 132 میلی‌متر بارش بوده در صورتی که متوسط بارش در شهرکرد 320 میلی‌تر است و نسبت به میانگین بلند مدت و مدت مشابه سال گذشته 54 درصد کاهش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: در ده سال گذشته بارش‌ها در استان زیرحد معمول بوده و امسال خشک‌ترین سال در چهارمحال و بختیاری است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: