• چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-7314-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

تعهد ایجاد اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری ابلاغ شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: باید دستگاه‌های اجرایی استان هر چه سریع‌تر تعهد ایجاد اشتغال در سال جاری را برای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  ارسال کنند.  
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اقبال عباسی شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد:باید تسهیلاتی که صرف اشتغالزایی می‌شود از محل و ردیف بودجه‌ای خاص خود پرداخت شود. 
وی افزود: اگر تا پایان ماه شهرستانی سهم مشخص شده از طرح‌های اشتغالزایی خود را به بانک معرفی کند روند پرداخت تسهیلات ادامه می‌یابد، در غیر این صورت سهم شهرستان برداشته می‌شود. 
عباسی گفت: لازم است سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌هایی صورت گیرد که وجود آن در استان احساس می‌شود. 
وی با اشاره به اینکه تاکنون پنج دستگاه اجرایی میزان تعهد اشتغال را در سال جاری برای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال کرده‌اند، خاطرنشان کرد: باید هر چه سریع‌تر دستگاه‌های اجرایی استان تعهد ایجاد اشتغال خود را برای این اداره کل ارسال کنند دستگاه‌هایی که ابلاغ کنند تشویق می‌شوند، در غیر این صورت باید دستگاه مربوطه علت را توضیح دهد. 
وی تاکید کرد: همچنین باید علت عدم حضور برخی از مدیران استانی در این جلسه بررسی و به مدیر مربوطه در سطح ملی گزارش داده شود. 
در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: تاکنون 186 طرح اشتغالزایی فراگیر، روستایی و عشایری در استان تصویب شده  که برای اجرای این طرح‌ها یک هزار و 280 میلیارد ریال تسهیلات پیش بینی شده است. 
فاضلی افزود: با بهره‌برداری از این تعداد  طرح، زمینه اشتغال یک هزار و 953 نفر به صورت مستقیم فراهم می‌شود. 
وی خاطرنشان کرد: از مجموع طرح‌های اشتغالزایی تصویب شده در استان 27 طرح با اشتغالزایی 845 نفر و تسهیلات 420 میلیارد ریال در حوزه فراگیر و 159 طرح با میزان تسهیلات 860 میلیارد ریال در حوزه روستایی و عشایری قرار دارد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: