• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 972-1784-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اسناد پروژه سودجان هر چه سریع‌تر به بانک انتقال داده شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: لازم است هر چه سریع‌تر اسناد پروژه سودجان به بانک انتقال داده شود. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اقبال عباسی 11 اردیبهشت‌ماه در نشست بانک زمین، اظهار کرد: پولی که در اختیار بانک قرار دارد پول دولت نیست بلکه پول مردم است و بانک ها موظف هستند این پول را به صورت صحیح مدیریت کنند. 
وی با اشاره به اسناد پروژه سودجان، افزود: تا زمانی که سندها به بانک انتقال داده نشوند بانک نمی‌تواند هیچ اقدامی انجام دهد و در این زمینه سرمایه‌گذاری کند. 
عباسی گفت: حدود 80 درصد از اعضای تعاونی کار انتقال سند را انجام داده‌اند که باید تمام افراد برای ادامه سرمایه‌گذاری با بانک مشارکت داشته باشند. 
وی ادامه داد:  20 درصد از مابقی اعضا که سند را انتقال نداده‌اند می‌توانند آن را رهن بانک گذاشته و کشت در زمین را انجام دهند، این در حالی است که باید انتقال اسناد صورت گیرد، همچنین تا زمانی که آخرین نفر آخرین قسط را پرداخت نکند هیچ سندی آزاد نمی‌شود. 
در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت:  بانک زمین پروژه‌های خوبی را در استان آغاز کرده که سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بانک زمین نسبت به دیگر پروژه‌ها از عملکرد مطلوب‌تری برخوردار هستند. 
غریب با اشاره اینکه انتقال سند پروژه صفاآباد تا یک هفته آینده انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: از لحاظ اجرایی پروژه‌های صفا آباد و افسر آباد دارای پیشرفت 100 در صدی هستند.  
وی گفت: مساحت پروژه سودجان دو هزار و 289 هکتار بوده که 300 هکتار از اراضی آن ملی و مابقی جز مستثنیات است. 
غریب گفت: بهره‌برداران باید هر چه سریع‌تر نسبت به انتقال سند اقدام کنند، در غیر این صورت اجرای پروژه طولانی خواهد شد. 
در ادامه مدیرعامل بانک زمین گفت: مشکل پروژه سودجان انتقال سند است که برخی از افراد نسبت به این امر اقدام کرده‌اند، در صورتی که اسناد به بانک انتقال داده نشود امکان اجرای پروژه وجود ندارد. 
صفایی فرد ادامه داد: حدود یک سال است که از مردم تقاضا شده با مراجعه به بانک قرارداد اجاره به شرط تملیک خود را منعقد کنند که اگر این مشکل حل شود راه‌های کمک دولت باز خواهد شد. 
وی خاطرنشان کرد: تاکنون بانک زمین در 67 هزار هکتار از پروژه‌های صفا آباد و افسر آباد کار کرده است. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: