• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 972-787-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران برای برگزاری اقدامات فرهنگی در چهارمحال و بختیاری

حامی مالی برگزاری همایش ملی مفاخر و اسطوره‌های علمی، فرهنگی و هنری ایران در چهارمحال و بختیاری گفت: حمایت بیشتری از سرمایه‌گذاران برای برگزاری اقدامات فرهنگی در استان شود.
کامران آقایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – با اشاره به برگزاری همایش ملی شخصیت‌ها و مفاخر علمی، فرهنگی و هنری ایران در استان در چند روز گذشته، اظهار کرد: برگزاری این همایش‌ها و وجود برجستگان و مفاخر ملی در آن، بازدهی بسیار مطلوبی در استان خواهد داشت.
وی با تأکید بر لزوم ترویج و شناخت فرهنگ قوم بختیاری در کشور، افزود: فرهنگ هر ملیت و هر قومی نشانه هویت و اصالت آن ملت است و برای ماندگاری آن به حمایت فعالان اقتصادی (حامیان مالی) و مدیران و متولیان امر که در فرهنگ‌سازی نقش بسیار دارند، نیاز است.
آقایی اهمیت تکرار این همایش در استان را در راستای شناخت فرهنگ اقوام مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری این همایش‌ها در راستای اعتلای هنر و فرهنگ استان و معرفی تمام قومیت‌های چهارمحال و بختیاری، تأثیرگذار است.
وی اضافه کرد: لازم است توسط متولیان امر حمایت بیشتری از سرمایه‌گذاران برای برگزاری اقدامات فرهنگی در استان شود که علاوه بر معرفی استان به دیگر نقاط کشور، حضور افراد و مهمانان از سایر استان‌ها در چهارمحال و بختیاری موجب کمک به صنعت گردشگری نیز خواهد شد.
آقایی با اشاره به تولید مجموعه تلویزیونی سردار بی‌بی مریم و شیرعلیمردان خان بختیاری، گفت: این دو شخصیت از مفاخر استان هستند و تامین اعتبار ساخت این سریال و انجام این گونه اقدامات فرهنگی به حمایت دستگاه‌های متولی و توجه خاص اصحاب رسانه نیاز دارد.
آقایی تصریح کرد: با استفاده از هنر، موسیقی، معرفی شخصیت‌ها، ساختن سریال‌های قوی و تشکیل همایش‌های مربوطه می‌توان در شناخته شدن همه اقوام ایرانی ازجمله فرهنگ قوم بختیاری به همگان تلاش کرد.
وی بیان کرد: مردم این استان همواره از آداب اصیل خویش حفاظت کرده‌اند که بسیاری از آداب و رسوم کهن آن‌ها همچنان بکر و دست نخورده باقیمانده است.
به گزارش ایسنا، کامران آقایی یکی از حامیان مالی برگزاری همایش ملی مفاخر و اسطوره‌های علمی، فرهنگی و هنری ایران در استان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: