• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-6614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری:

دستگاه‎های اجرایی از ارائه گزارش‌های غیرواقعی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر خودداری کنند

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استانچهارمحال و بختیاری با اشاره به این که دستگاه‎های اجرایی از ارائه گزارش‌های غیرواقعی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر به ستاد استان خودداری کنند، تصریح کرد: متاسفانه در برخی موارد مشاهده می‌شود که دستگاه‌های اجرایی استان گزارش‌های غیرواقعی از اقدامات و فعالیت‌های دستگاه خود در حوزه امر به معروف و نهی از منکر ارائه می‌دهند که علاوه بر این که این گزارش‌های غیرواقعی هیچ فایده‌ای برای ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان ندارد بلکه باید ستاد با این گونه موارد برخورد جدی داشته باشد.
به ‌گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - سردار علی‎‌محمد اکبری در نشست معاونان ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان با محوریت بررسی و تصویب برنامه‌های ابلاغی سال 97 این ستاد، بر لزوم جذب کمک‌های خیرین در پیش‌برد فعالیت‌های و اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تاکیدکرد و گفت: خیرین در استان در حوزه های مختلف همچون مدرسه سازی، مسکن سازی، بهداشت و درمان و عرصه‎‌های دیگر کمک‌های شایانی داشته‌اند اما در زمینه مسئله امر به معروف و نهی از منکر تا کنون زمینه‌ها برای حضور خیرین فراهم نشده است که می‌طلبد در این راستا برنامه‌ریزی و از ظرفیت خیرین استفاده کرد.
وی با تاکید بر این که در راستای اجرای فریضه امربه معروف و نهی از منکر لحظه‌ای کوتاه نخواهیم آمد، اظهار کرد: اجرای امربه معروف و نهی از منکر وظیفه شرعی و قانونی همه آحاد جامعه است اما ستاد امربه معروف و نهی از منکر برای ورودی جدی به این عرصه و اثر گذاری بهتر نیازمند اعتبارات لازم است که می‌توان بخشی از این منابع مالی را از ظرفیت خیرین تامین کرد.
سردار اکبری در ادامه با اشاره به ابلاغ برنامه‌های سال 97 ستاد امر به معروف و نهی از منکر از مرکز، گفت: با توجه به شرایط و پتانسیل هر استان قطعا برخی از این برنامه‌های قابلیت اجرا در همه نقاط کشور را ندارد بنابراین باید برنامه‌هایی که قابلیت اجرا و اثرگذاری مناسب در فضای استان را دارد اجرایی شود.
وی با تاکید بر این که ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دنبال گزارش دهی نیست بلکه عملکرد و خروجی کار برایش مهم است، افزود: اگر چه گزارش‌ها و آمارها در یک حدی نیاز است اما قطعا آن چه که برای ستادهای امر به معروف و نهی از منکر اولویت و اهمیت دارد خروجی کار و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی کلمه در فضای جامعه است.
فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استانبا اشاره به این که دستگاه‎های اجرایی از ارائه گزارش‌های غیرواقعی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر به ستاد استان خودداری کنند، تصریح کرد: متاسفانه در برخی موارد مشاهده می‌شود که دستگاه‌های اجرایی استان گزارش‌های غیرواقعی از اقدامات و فعالیت‌های دستگاه خود در حوزه امر به معروف و نهی از منکر ارائه می‌دهند که علاوه بر این که این گزارش‌های غیرواقعی هیچ فایده‌ای برای ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان ندارد بلکه باید ستاد با این گونه موارد برخورد جدی داشته باشد.
وی تاکید کرد: ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان باید به شکل جدی اقدامات و فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را باید به شکل جدی رصد کنند ادارات فعال و برتر در حوزه ترویج و زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر را معرفی کند.
سردار اکبری در ادامه بر لزوم بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌های پرنفوذ و پرمنخاطب برای ترویج امربه معروف و نهی از منکر تاکیدکرد و ادامه داد: باید از ظرفیت پیام رسان‌های پرمخاطب داخلی در فضای مجازی که در انعکاس اخبار و مطالب سالم به جامعه اثرگذار هستند استفاده کرد.
وی برگزاری کلاس‌های آموزشی شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر را یکی از کارهای مهم و اولویت‌دار ستاد در سال جاری عنوان کرد و گفت: در ادارات ما اکثر اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش‌های لازم در این حوزه را ندیده‌اند که باید حتما نسبت به این مسئله اقدام کرد.
در ادامه مدیرکل صداوسیمای استان از آمادگی کامل صداوسیمای استان برای تولید محتوا در حوزه ترویج امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: تا کنون محتواهای بسیاری در حوزه ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر از صداوسیمای استان پخش شده است و قطعا در آینده نزدیک با کمک‌ها و حمایت مسئولان این مهم ادامه خواهد یافت.
عظیمی کانال‌های اطلاع رسانی و محتوایی صداوسیمای استان در پیام سان‌های داخلی را یکی دیگر از ظرفیت‌های این سازمان برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: صداوسیمای استان محتوای سالم و متناسب با ذائقه مردم در فضای مجازی را منتشر می‌کند که ستاد نیز می تواند از این ظرفیت ارزشمند نیز استفاده کند.
به‌گزارش ایسنا، در این نشست پس از بررسی برنامه‌های ابلاغی ستاد مرکز، 220 برنامه برای اجرا در سال 97 به تصویب رسید و به منظور تایید نهایی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ارسال شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: