• چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 971-488-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت 39 سازمان مردم‌نهاد در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر 39 سازمان مردم‌نهاد در محورهای اجتماعی، فرهنگی، علمی و پژوهشی و اعتقادی در استان فعالیت دارند .
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حمید کریمی 29 فروردین‌ماه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان، اظهار کرد: اندیشه و آرزوهای جوانان باید یکی از  دغدغه‌های بسیار مهم دستگاه‌های اجرایی باشد .
وی با اشاره به اینکه تمامی مشکلات جوانان در حوزه ورزش و جوانان و معاون امور جوانان نیست، افزود: به جز در حیطه ورزش که  سیاست گذار و مجری هستیم در سایر امور مطالبه‌گر، پرسش‌گر و تعیین کننده بوده که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی اهداف خود را پیش خواهیم برد .
کریمی فقدان فرصت‌های بهینه برای رشد و بالندگی نسل جوان، عدم تناسب نیازها و انتظارات جوانان با قوانین و مقررات موجود، ناهماهنگی در ارائه خدمات به جوانان و ضعف در تقسم کار بین دستگاهی و نبود بانک اطلاعاتی جامع و کارآمد را از چالش‌ها و تنگناهای حوزه جوانان بر شمرد .
وی گفت: جمعیت جوان استان 246 هزار و 921 نفر است که 26 درصد از جمعیت کل استان را جوانان تشکیل می‌دهند .
کریمی ادامه داد: در حال حاضر 39 سمن با محورهای اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی، علمی و پژوهشی در استان فعالیت دارند که امید است طبق برنامه کاری مشخص شده از سوی سازمان، تعداد سمن‌های فعال در استان به 196 مورد برسد .
وی ادامه داد: با شناسایی مشکلات استان باید تلاش شود سازمان‌های مردم نهاد را به سمت مشکلات مشخص شده سوق دهیم .
کریمی راه‌اندازی خانه جوان در شهرکرد، برگزاری دوره‌های تخصصی، راه‌اندازی واحدهای اشتغال‌زای کوچک توسط خیرین، برگزاری 132 کارگاه‌ آموزشی مهارت‌های زندگی و واگذاری 33 مورد واحد مسکونی به زوج‌های جوان در پنج سال اول زندگی توسط خیرین را از اقدامات سال گذشته عنوان کرد .
وی تدوین برنامه جامع ساماندهی امور جوانان، تشکیل کمیته‌های تخصصی، تعامل و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد و بهره‌گیری از اصحاب رسانه در پیشگیری و مدیریت آسیب‌های اجتماعی را از سیاست‌های کلی ستاد برشمرد .
کریمی گفت: امسال برای اجرای برنامه‌های ستاد ساماندهی امور جوانان استان هشت کمیته آسیب‌های اجتماعی، اشتغال، ازدواج و تعالی خانواده، هویت، اوقات فراغت، مشارکت‌های اجتماعی، فضای مجازی و پیگیری مصوبات سفر پیشنهاد شده که مسئولیت این کمیته‌ها بر عهده بهزیستی استان، تعاون کار و رفاه اجتماعی، امور بانوان و خانواده استانداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، امور اجتماعی و فرهنگی استانداری پلیس فتا و ورزش و جوانان قرار دارد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: