• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 971-2587-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مجمع خیرین قرآن و عترت بستری برای حمایت از فعالیت‌های قرآنی است

رئیس هیئت‌مدیره مجمع خیرین قرآن و عترت چهارمحال و بختیاری گفت: مجمع خیرین قرآن و عترت بستری برای حمایت از کلیه فعالیت‌های قرآنی استان است و قصد برنامه‌ریزی برای اجرای این فعالیت‌ها در استان را ندارد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - علی اسلامی 27 فروردین‌ماه در هجدهمین شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد ترویج فعالیت‌های قرآنی به‌طور خاص در سطح کشور هستیم.
وی بابیان اینکه با تلاش‌های مسئولین و مجمع‌های مردمی در کشور شاهد رونق فعالیت‌های قرآنی بوده‌ایم اظهار کرد: این رونق‌ها هم ازنظر محتوایی و هم ازنظر اجرایی بوده است.
اسلامی مشکلات مالی را عامل کاهش سرعت پیشرفت فعالیت‌های قرآنی در استان دانست و افزود: مجمع خیرین قرآن و عترت استان باهدف حمایت از فعالیت‌های قرآنی در استان تشکیل‌شده است.
رئیس هیئت‌مدیره مجمع خیرین قرآن و عترت استان با اشاره به اینکه برای برگزاری فعالیت‌های فرهنگی در سطح جامعه باید به مردم اتکا کرد تصریح کرد: اکثر فعالیت‌های فرهنگی موفق در جامعه مردمی بوده است.
 وی گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه، گسترش فرهنگ قرآنی و علوم اهل‌بیت (ع)، نظارت بر حسن انجام نیات خیرین، ایجاد زمینه مناسب حمایتی در تداوم امور خیری را از شاخص‌ترین اهداف تشکیل مجمع خیرین قرآن و عترت استان برشمرد و ادامه داد: برگزاری جشنواره‌ها برای جلب مشارکت خیرین، نظارت بر حسن انجام فعالیت‌های قرآنی مؤسسات خیری، نظارت برساخت پروژه‌های خیر ساز قرآنی، حمایت از فعالین و مراکز قرآنی فعال استان، ساماندهی کمک‌های مردمی و ترویج فرهنگ مشارکت مردمی از دیگر اهداف تشکیل این مجمع است.
اسلامی خاطرنشان کرد: تشکیل مجمع خیرین قرآن و عترت بستری برای حمایت از کلیه فعالیت‌های قرآنی استان است و قصد برنامه‌ریزی برای اجرای این فعالیت‌ها در استان را ندارد.
رئیس هیئت‌مدیره مجمع خیرین قرآن و عترت استان با تأکید بر اینکه این مجمع ازلحاظ فیزیکی اعضای مشخصی دارد، گفت: اعضاء هیئت‌مدیره مجمع خیرین قرآن و عترت در غالب انتخابات، انتخاب شدند.
وی با اشاره به اینکه مکانی برای مجمع خیرین قرآن و عترت استان مشخص‌شده است، اظهار کرد: این مکان با کمک‌های خیرین و اعضا هیئت‌مدیره تجهیز و آماده راه‌اندازی شده است.
اسلامی بابیان اینکه خیرین در مجموعه‌هایی که به دستگاه‌های دولتی وابسته باشند با اکراه وارد می‌شوند افزود: مجمع خیرین قرآن و عترت استان باید مردمی باشد و دستگاه‌های دولتی نقش حمایتی و نظارتی را بر عهده داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: