• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 971-1684-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:

لزوم توزیع و تخصیص عادلانه تسهیلات در روستاها و شهرها

استاندار چهارمحال و بختیاری بر توزیع و تخصیص عادلانه تسهیلات کمک‌های فنی و اعتبارات در روستاها و شهرها تاکید کرد و گفت: اولویت‌بندی برای کمک به تولیدات استان و حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های دانش‌بنیان نیز مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی 26 فروردین‌ماه در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، با اشاره به اینکه لازم است جلسات بعدی با محوریت حمایت کالای ایرانی تشکیل شود، اظهار کرد: باید حمایت بیشتری از تولید کنندگان کالای ایرانی صورت گیرد.
وی افزود: تولید کننده‌ای که قصد دارد شغل بیشتری در شهرک صنعتی ایجاد کند لازم است زمین ارزان‌قیمت در اختیار فرد قرار گیرد همچنین تسهیلات بانکی برای احیا کارخانه‌های تعطیل اعطا شود به شرطی که تولید به نفع استان باشد و زنجیره تولید را در استان تکمیل کند.
عباسی با اشاره به اینکه باید طرح‌های دارای مشکل استان بر اساس موضوعات طرح اولویت‌بندی شوند، تصریح کرد: ایجاد بیشترین شغل توسط واحدها، تکمیل زنجیره تولید، پیش رفتن طرح‌ بدون موانع و اعطا کمک فنی اعتباری به واحد از موارد مد نظر در خصوص طرح‌ها است.
وی ادامه داد: لازم است در روستاها به تولیدکنندگان فرش تسهیلات اعطا شود همچنین به واحدهای تولید فرش که به دلیل نبود نقدینگی تعطیل هستند برای رونق واحدها، مواد اولیه در اختیار آن‌ها قرار گیرد.
استاندار گفت: باید دو تا سه طرح تعریف شوند که فراگیر و پایدار باشند، مشکل بیکاری در روستاها را پوشش دهد و اشتغال زیادی ایجاد کند به جای اعطای پول به افراد با اشتغال کم، همان پول به افرادی که اشتغال بسیاری ایجاد می‌کنند داده شود.
وی بر توزیع و تخصیص عادلانه تسهیلات کمک‌های فنی و اعتبارات در روستاها و شهرها تاکید کرد و گفت: اولویت‌بندی برای کمک به تولیدات استان و حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های دانش‌بنیان نیز مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
عباسی با اشاره به بررسی مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی، تصریح کرد: لازم است تولید کنندگان بدهی خود را به بانک‌ها پرداخت کنند در غیر این صورت افراد دیگر متقاضی نمی‌توانند تسهیلاتی دریافت کنند.
وی گفت: اگر افرادی با اجرای مصوبه جلسه مشکلی دارند و بانک یا مجری طرح، مانع اجرای مصوبه شده باید با آن فرد برخورد شود.
استاندار خاطرنشان کرد: اگر اقساط به موقع پرداخت نشود باید به بازپرداخت تسهیلات دو سال افزوده شود تا میزان پرداخت اقساط کاهش یابد، همچنین باید دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.
در ادامه رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: تلاش تمامی افراد حل مشکل واحدهای تولیدی در استان است که آسیب‌شناسی موانع تولید بر اساس ضوابط قانونی به‌منظور تسریع در رفع آن ضرورت دارد.
وفایی گفت: برای سال جاری 9 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار به بخش صنعت اختصاص یافته که از این میزان پنج میلیارد تومان مربوط به بخش پوشاک است که می‌توان به واحدهای اولویت‌دار مشخص شده یارانه سود اعطا شود.
در ادامه سید نعیم امامی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: نرخ بالای تسهیلات، بدهی مالیاتی و عدم توان پرداخت، تعیین تکلیف اقساط معوقه و بخشودگی سود جرایم و دیرکرد از عمده مشکلات واحدهای صنعتی و کشاورزی بوده است.
به گزارش ایسنا، در این نشست مشکلات هشت واحد صنعتی و کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و برای رزفع آن‌ها راهکارهایی ارائه شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: