• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 971-8914-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا


لزوم سازگاری با خشکسالی و مشارکت مردم برای مدیریت بهینه آب


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: تنها راهکاری که می‌توان به راحتی کم‌آبی موجود را مدیریت کرد، سازگاری با خشکسالی و مشارکت مردم است.
کوروش نادری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان در رشته‌ کوه‌های زاگرس مرتفع، پیامدهای ناشی از خشکسالی در سال‌های اولیه در این استان نمایان‌تر از سایر مناطق زیر دست است.
وی افزود: با توجه به کوچک بودن منابع آبخوان‌های استان به دلیل کاهش نزولات آسمانی و برداشت بیش از اندازه از آبخوان‌‌ها، انتظار می‌رود که کشاورزان از کاشت محصولات بهاره و پرمصرف از نظر آب پرهیز کنند.
نادری تصریح کرد: کشاورزی استان به سمت کشاورزی نوین و آخرین شیوه‌های نوین آبیاری حرکت کند تا کشاورزی پایدار و حفظ کمیت و کیفیت منابع آبی محقق شود.
وی در ادامه گفت: شیوه‌های نوین آبیاری زیرسطحی می‌تواند از تبخیر و هدر رفت آب جلوگیری کند.
نادری خاطرنشان کرد: تنها راهکاری که می‌توان براحتی کم‌آبی موجود را مدیریت کرد، سازگاری با خشکسالی و مشارکت مردم است.
وی با بیان اینکه ممکن است گاهی افراد غیرکارشناس با انتشار اخبار غیرصحیح و نامعتبر باعث ایجاد نگرانی در مردم شوند، از مردم خواست که اخبار مربوط به آب را از مراجع رسمی دنبال کنند.
به گزارش ایسنا، با توجه به نقشه‌های وضعیت خشکسالی و ترسالی کشور، هیچ جای استان از محدوده خشکسالی خارج نیست و چهارمحال و بختیاری اکنون در محدوده خشکسالی شدید و متوسط قرار دارد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: