• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 971-1584-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان در چهارمحال و بختیاری

معاون برنامه‌ریزی سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون در استان ۱۰ میلیارد و ۹۱۷ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - علیرضا شجاعی 22 فروردین ماه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: پنج برنامه کلی و 21 طرح ویژه اشتغالزایی برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ جمع‌بندی و مصوب شده است.
وی افزود: دستیابی به بازارهای خارجی برای فروش محصولات تولیدی استان، اصلاح فرایندهای استعلامات دستگاه‌ها و اجرای پنجره واحد سرمایه‌گذاری برای تسریع و تسهیل در مسیر سرمایه‌گذاری در استان از برنامه‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان است.
شجاعی با اشاره به اینکه در سال گذشته ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ۷۳۵ مصوبه داشته است، تصریح کرد: از این تعداد ۴۶۶ مصوبه اجرایی و ۲۶۹ مصوبه در دست اجرا است، همچنین ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با 111 جلسه تشکیل شده، یک هزار و 154 مصوبه داشته است.
وی تاکید کرد: در سال گذشته میزان تسهیلات پرداختی در قالب طرح رونق از بانک‌های عامل استان 176 میلیارد تومان و میزان تسهیلات پرداختی مستقیم از بانک‌ها 403 میلیارد تومان بوده است.
شجاعی با اشاره به اینکه تسهیلات طرح‌های اشتغالزا ‌ تنها در مشاغل خانگی پرداخت شده و با وجود ابلاغ اعتبارات پرداختی در اشتغال فراگیر و روستایی صورت نگرفته است، گفت: از ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبارات تخصیص یافته در قالب طرح مشاغل خانگی به استان، ۱۰ میلیارد و ۹۱۷ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده است. 
وی رشد اقتصادی در استان، افزایش ایجاد درآمد پایدار و تثبیت اشتغال موجود را از اهداف برنامه پیشنهادی دبیرخانه برای ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 97 دانست.
شجاعی تغییر در الگوی مصرف، افزایش درآمد مردم، واگذاری 59 پروژه عمرانی به بخش خصوصی، جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی، راه‌اندازی طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی، بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی، گسترش و بازگشایی بنگاه‌های تولیدی به منظور افزایش اشتغال، عملیاتی شدن طرح جامع گردشگری، آبخیزداری و آبخوان‌داری، توجه به پرورش ماهی در قفس و... را از جمله برنامه‌های مورد توجه سال 97 برای استان عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که تمام دستگاه‌های اجرایی استان همکاری لازم را انجام دهند قطعا مشکلات استان برطرف خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: