• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 971-188-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

53 خانه ورزش روستایی در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری از پیگیری راه اندازی53 خانه ورزش روستایی در سال 97 با هدف رونق ورزش در سطح این استان با همکاری هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به‌ نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان حمید کریمی با اعلام این خبر اظهار کرد: متاسفانه فقر حرکتی علاوه بر خانواده‌های شهری، خانواده‌های روستایی را به شدت تهدید می‌کند و این مسئله قابل مشاهده و نگران کننده است.
وی با اشاره به اینکه شاهد رشد چشمگیر اعتبارات ورزش و جوانان بوده‌ایم، افزود: قطعا در سال پیش رو شاهد رویدادهای بسیار بزرگ، درخشش چشمگیر ورزشکاران در عرصه‌های مختلف ورزشی و رونق ورزش در سراسر کشور خواهیم بود.
کریمی یکی دیگر از اتفاقات مثبت امسال در ورزش استان برای رسیدن به اهداف ورزش کشور در حوزه توزیع اعتبارات و ارتقاء جایگاه استان در کشور را عقد تفاهم نامه با هیات‌های ورزشی عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تفاهم نامه مشترک بر اساس چشم انداز سال 97 با حضور رئیس و مسئولین هیات‌های ورزشی در حال تدوین هستیم که افق روشنی را برای توزیع شاخص‌مند اعتبارات و دستیابی به اهداف ترسیم شده پیش‌روی اداره کل قرار داده است.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد پویایی و نشاط ورزشی در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته، تصریح کرد: رویکرد جدید این اداره کل بر مبنای راه‌اندازی اماکن ورزشی زود بازده و کم هزینه است بر همین اساس تلاش خود را برای ساخت زمین‌های چمن مصنوعی و تجهیز خانه‌های ورزش روستایی در نقاط مختلف استان خواهیم داشت.
وی ادامه داد: در طول چهار سال گذشته 10 خانه ورزش روستایی در استان راه اندازی شده، این در حالیست که در سال جاری با همکاری هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی شاهد راه اندازی 53 خانه ورزش روستایی در سطح استان با اعتباری بالغ بر1 میلیارد و ششصد میلیون ریال خواهیم بود.
مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به درخواست‌‎های مکرر برای احداث سالن‌های ورزشی در روستاهای گفت: اعتبارات دولتی محدود و درخواست احداث سالن‌های ورزشی نامحدود است و بر اساس قانون، مجوزی برای کلنگ‌زنی و ساخت اماکن ورزشی جدید نداریم اما با توجه به تامین اعتبارات برای احداث خانه‌های روستایی، سال جاری 53 خانه روستایی فعال خواهد شد.
لازم به ذکر است، استان چهارمحال و بختیاری دارای 807 روستا است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: