• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-990-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لازمه تحقق اقتصاد درون‌زا و برون‌زا حمایت از کالای ایرانی است

سرپرست فرمانداری بن گفت: لازمه تحقق اقتصاد درون‌زا و برون‌زای موجود در کشور، حمایت از کالای داخلی است.
محمدحسین سعیدی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اظهار کرد: با توجه به تحریم‌ها و توطئه‌های استکبار که منجر به فلج شدن اقتصاد کشور شد بر این اساس مقام معظم رهبری بر اساس موضوع مهم اقتصاد کشور، شعار امسال را حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند.
وی با اشاره به اینکه لازمه تحقق اقتصاد درون‌زا و برون‌زا حمایت از کالای ایرانی است، افزود: ضمانت اقتصاد درون‌زا و برون‌زا در کشور توجه به تولید داخل است در صورتی تولید داخلی و با کیفیت شکل می‌گیرد که سرمایه‌گذاری رخ دهد و تولیدات با حفظ کیفیت، قابل رقابت با کالای خارجی باشد.
سعیدی‌نژاد گفت: در صورتی شعار سال محقق می‌شود که هزینه‌های تولید کاهش یابد و مرزهای صادرات کالاهای داخلی بیش از پیش افزایش یابد.
وی ادامه داد: لازم است به منظور افزایش صادرات کالاها، ورود کالاهای خارجی را کاهش دهیم که محقق شدن آن نیازمند برنامه میان مدت است که لازم است بر روی مصرف کالاهای تولیدی داخل کشور مدیریت صورت گیرد.
سرپرست فرمانداری بن با اشاره به اینکه مردم، دولت و تولیدکنندگان سه راس مثلث برای حمایت از تولید داخل هستند، تصریح کرد: یکی از مقوله‌های مهم دولت، جلوگیری از قاچاق کالا بوده که متاسفانه سیستم دیجیتال قوی برای کنترل واردات کالای قاچاق در کشور وجود ندارد، در صورتی که از ورود کالای قاچاق به داخل کشور جلوگیری شود، قطعا اشتغالزایی افزایش و نرخ بیکاری کاهش می‌یابد.
وی اعطا یارانه به صورت مستقیم به بخش‌های تولیدی را از دیگر راهکارها برای حمایت از تولید داخلی دانست و گفت: اعطای یارانه علاوه بر کمک به حفظ استانداردسازی تولیدات، در ساماندهی کالاهای واحدهای تولیدی کمک شایانی می‌کند.
سعیدی‌نژاد تاکید کرد: فرهنگ‌سازی استفاده از کالای داخلی جز با افزایش تولید با کیفیت محقق نخواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اگر مردم متوجه شوند تولید داخل قابل رقابت با کالای خارجی است قطعا نسبت به تولیدکنندگان داخلی اطمینان پیدا می‌کنند که با هماهنگ شدن و با ورود سرمایه‌گذاران، تولیدات با کیفیت افزایش خواهد یافت و می‌توان از این طریق بازار را مدیریت کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: