• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 971-985-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده لردگان در مجلس تاکید کرد:

لزوم فراهم‌سازی ساز و کار مناسب برای ارتقاء کیفیت کالای ایرانی

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتقاء کیفیت کالای تولید داخل، نیازمند تسهیل شرایط از سوی دولت است که باید در این زمینه ساز و کار مناسب فراهم شود.
محمد خالدی در گفت ‌و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اظهار کرد: مبنای نامگذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری در چند سال گذشته، حل مسائل اقتصادی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین مطالبه مردم در حوزه مسائل اقتصادی است، افزود: دولت و مجلس در تلاش است این نگرانی مردم را رفع کند.
خالدی تصریح کرد: مقام معظم رهبری براساس وضع فعلی اقتصادی کشور، شعار امسال را حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کرده‌اند و مبنا این است که مردم به سمت استفاده از کالای ایرانی حرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه مصرف کالای تولید داخل به معنای رونق کسب و کار، راه‌اندازی کارخانه‌ها و اعتماد مردم به کالای ایرانی است، تاکید کرد: اکنون ظرفیت بسیاری در کشور و استان وجود دارد اما بخش مهمی از واحدهای تولیدی، نیمه فعال و خاموش هستند به دلیل اینکه بازاری برای فروش ندارند.
عضو شورای عالی انرژی کشور گفت: انتخاب حمایت از کالای ایرانی برای شعار سال بسیار اصولی و اساسی است و تقاضای روز کشور است که اگر همگان به سمت استفاده از کالای ایرانی بروند، بازار رونق خواهد گرفت.
خالدی با تاکید بر اینکه ارتقاء کیفیت کالای تولید داخل، نیازمند تسهیل شرایط از سوی دولت است که باید در این زمینه ساز و کار مناسب فراهم شود، اظهار کرد: لازم است در فروردین ماه جاری یک جلسه میان مجلس، قوه قضائیه و دولت برگزار شود تا در این خصوص تصمیم لازم اتخاذ شود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: قانون، برنامه و مجری در کشور کم نیست تنها یک اراده به خصوص برای راه‌اندازی صنایع پایین دستی و کوچک نیاز است.
خالدی بیان کرد: تولید کنندگان باید در نظر داشته باشند که تنها زمانی مردم به سوی کالای ایرانی می‌روند که تمام شاخص‌های قابل رقابت با کالای خارجی را دارا باشد، از نظر کیفیت و قیمت با بازار بین‌المللی توان رقابت را داشته باشد و بتواند مشتری را جذب کند.
وی با اشاره به اینکه قیمت در خرید کالای ایرانی از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: زمانی صنایع رونق می‌یابد که نگاهی به بازار خارجی داشته باشیم و برای ارتقاء کیفیت کالای ایرانی فکری اساسی صورت گیرد.
خالدی خاطرنشان کرد: برخی از کالاهای ایرانی دارای کیفیت مطلوبی است اما به دلیل عدم تبلیغ و اطلاع‌رسانی مناسب از خرید آنان استقبال نمی‌شود که لازم است این نقاط ضعف شناخته شود به دلیل اینکه مردم دارای عرق ملی هستند و قطعا از تولیدات داخل حمایت خواهند کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: