• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-590-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار کیار تاکید کرد:

لزوم افزایش کیفیت کالای ایرانی در راستای تحقق شعار سال

فرماندار کیار با اشاره به لزوم افزایش کیفیت کالای ایرانی، گفت: باید کیفیت کالاهای تولیدی افزایش یابد و کالاها قابل رقابت با کشورهای خارجی باشد.
قدمعلی مردانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - با اشاره به شعار امسال که حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: چندین سال است که مقام معظم رهبری بر روی موضوع اقتصاد و مسائل مرتبط با آن ورود کرده‌اند که انتخاب آن به منظور ارائه راهبردهای کلان در مسیر توسعه کشور است.
وی با اشاره به اینکه شعار سال یک شعار محوری و بر اساس محقق شدن بحث اشتغال صورت گرفته است، افزود: تولید کالای ایرانی اشتغال جوانان را به همراه دارد، در صورتی که کالای ایرانی تولید و مصرف شود قطعا اشتغال نیز افزایش خواهد یافت.
مردانی گفت: لازم است فرهنگ تولید، خرید و مصرف کالای ایرانی میان تمام اقشار جامعه ایجاد شود که فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن آن در میان افراد جامعه امری ضروری است.
وی با اشاره به لزوم افزایش کیفیت کالای ایرانی، تصریح کرد: باید کیفیت کالاهای تولیدی افزایش یابد و کالاها قابل رقابت با کشورهای خارجی باشد.
وی ادامه داد: برای محقق شدن شعار سال می‌توان بر روی مسائل قومیتی کار کرد زیرا قومیت‌ها می‌توانند در این خصوص اثر گذار باشند.
فرماندار کیار با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن شعار سال با برنامه‌ریزی، تاکید کرد: بایستی مردم به سمت تولید و خرید کالای ایرانی سوق داده شوند و مردم را با محصولات و کالاهای ایرانی آشنا کرد.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه مردم استفاده و حمایت از کالای ایرانی و همچنین خرید تولیدات داخلی است و مسئولان در این میان موظفند ورود کالای خارجی را به داخل کشور منع کنند و از کالای ایرانی استفاده کنند تا در میان مدیران دستگاه‌های اجرایی فرهنگ‌سازی نهادینه شود و با انگیزه کافی از تولیدات داخلی استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: