• شنبه ۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 971-184-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حمایت از کالای ایرانی، رونق اقتصادی را در پی دارد

نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت حمایت از کالای تولید داخل، کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی به دنبال تولید بیشتر خواهند رفت و این امر رونق اقتصادی را در پی خواهد داشت و مشکل بیکاری و به تبع آن مشکل معیشتی مردم نیز حل خواهد شد.

علی کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - با اشاره به نامگذاری سال جاری به حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: برای حمایت از کالای داخل بایستی یک تولید بسیار قوی در کشور انجام شود.

وی با بیان اینکه لازم است موانع موجود بر سر راه تولید برداشته شود، افزود: باید کالای تولید داخل کیفیت مطلوب داشته باشد و توان رقابت با کالای خارجی را دارا باشد.

کاظمی تصریح کرد: بایستی تولید کالا در کشور به گونه‌ای انجام شود که محصول تولیدی در صادرات مورد استفاده قرار گیرد و لازمه تحقق این مهم داشتن یک برنامه‌ریزی مناسب است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورت حمایت از کالای تولید داخل، کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی به دنبال تولید بیشتر خواهند رفت و این امر رونق اقتصادی را در پی خواهد داشت و مشکل بیکاری و به تبع آن مشکل معیشتی مردم نیز حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه لازم است تمام دستگاه‌های متولی امر به دنبال حمایت از کالای تولید داخل باشند و خود نیز از کالای ایرانی استفاده کنند، گفت: تولید کنندگان باید قیمت تمام شده را پایین آورند و شرایطی ایجاد شود که کالا با استاندارد بالا و توان رقابت با محصولات خارجی تولید شود.

عضو فراکسیون نفت و نیرو مجلس خاطرنشان کرد: بایستی از ورود کالای قاچاق به کشور نیز جلوگیری شود و در این زمینه نیز نظارت و کنترل شدید صورت گیرد.

کاظمی فرهنگ‌سازی برای استفاده از کالای ایرانی را امری مهم دانست و یادآور شد: امید است همگان دست در دست یکدیگر دهیم تا تولیدات کشور قوی شود و کارخانه‌ها از فروش محصول خویش اطمینان داشته باشند.

وی نقش رسانه را در فرهنگ‌سازی و تبلیغات برای استفاد از کالای ایرانی موثر خواند و گفت: لازم است رسانه‌ها در این خصوص اقدام لازم را انجام دهند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: