• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9612-3184-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری:

مدیرانی که اسناد خزانه را جذب نکنند باید پاسخگو باشند


استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مدیرانی که نتوانند اسناد خزانه مربوط به خود را جذب کنند باید در این زمینه پاسخ دهند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اقبال عباسی22 اسفندماه در نشست بررسی جذب اعتبارات اسناد خزانه استان، با اشاره به اینکه 50 درصد از اعتبارات دستگاه‌هایی که تاکنون اسناد خزانه خود را جذب نکرده‌اند بلوکه می‌شود، اظهار کرد: پس از بلوکه شدن این اعتبارات، مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه بایستی تا اردیبهشت سال آتی نسبت به جذب مابقی اسناد خزانه اقدام کنند، در غیر این صورت اعتبار  جابجا و به دستگاه اجرایی دیگری اختصاص خواهد یافت.
وی افزود: در صورت جذب به موقع اعتبارات اسناد خزانه، 50 درصد از اعتبار بلوکه شده آزاد و به همان دستگاه اختصاص داده خواهد شد.
عباسی با اشاره به اینکه مدیرانی که نتوانند اسناد خزانه مربوط به خود را جذب کنند باید در این زمینه پاسخ دهند، تصریح کرد:  در صورتی که توضیحات قابل قبول نباشد کوتاهی مدیر  به مسئول ملی مرتبط اعلام می‌شود، همچنین مدیران دستگاه‌های اجرایی موفق در جذب اعتبارات اسناد خزانه به طور کامل، از سوی مسئولان ارشد استانی و ملی مورد تشویق قرار خواهند گرفت.
وی بیان کرد: تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند اعتبارات خود را در طول سال مالی جذب و از موکول کردن به ماه‌های پایانی سال خودداری کنند که به محض ابلاغ اعتبار باید نسبت به آغاز عملیات اجرایی پروژه‌ها و انتخاب پیمانکار اقدامات صورت گیرد.
استاندار  بر ضرورت جذب منابع اعتباری از محل‌ها و ردیف‌های ملی و استانی تاکید کرد.
در ادامه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در سال جاری 370 هزار میلیارد ریال اعتبارات اسناد خزانه در کشور پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: سهم استان از اعتبارات اسناد خزانه، شش هزار و 290 میلیارد ریال مصوب شده که از این میزان دو هزار و 660 میلیارد ریال معادل 41 درصد تخصیص یافته است.
تهمتن عبداللهی خاطرنشان کرد: تاکنون یک هزار و 30 میلیارد ریال آن جذب و یک هزار و 630 میلیارد ریال جذب نشده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: