• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9612-487-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد سد محکم در برابر تهاجم فرهنگی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از ایجاد سد محکم در برابر تهاجم فرهنگی با تشکیل این کانون خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – جواد کارگران 20 اسفندماه در همایش گرامیداشت سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، اظهار کرد: تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد یکی از افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و گره زدن فرهنگ و هنر در فضای معنوی یکی از مهم‌ترین اهداف این کانون‌ها است.
وی افزود: امروز بیش از گذشته نیازمند توجه به نیازهای جوانان و نوجوانان در مساجد هستیم و باید از ظرفیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برای رسیدن به این امر مهم استفاده کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با گذشت 25 سال از تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی شاهد ارتقا بسیار بالایی در این زمینه بوده‌ایم.
کارگران برگزاری گرامیداشت تاسیس کانون‌ها و ایجاد برنامه‌های غنی و ارزشمند در سطح استان را یکی از عوامل تاثیرگذار در جذب جوانان به مساجد دانست و گفت: حدود 422 کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان فعال که از این تعداد 242 کانون روستایی و عشایری و 180 کانون شهری بوده وحدود 60 درصد از کانون‌های فرهنگی و هنری استان در روستاها مستقر هستند.
وی همچنین از راه‌اندازی شش باب کانون در دانشگاه‌های استان، 17 کانون در مصلی‌های استان، هفت کانون در زندان‌ها، 241 باب کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری استان( 90 باب کتابخانه باز و 151 کتابخامه مخزن دار) خبر داد.
کارگران در پایان گفت: برگزاری جشنواره قرآنی 1451 ، اجرای طرح تفسیر قرآن و برگزاری طرح تلاوت روزانه قرآن و کارگاه‌های آموزشی از مهم‌‎ترین این برنامه‌ها است.
حجت‌الاسلام مراد یوسفی نیز در این همایش بیان کرد: تقویت ایمان و اعتقاد راسخ و انجام کار در راه خدا، داشتن روحیه و فرهنگ جهادی، استفاده از صاحبان فکر و اندیشه، استفاده از تجربیات دیگران، مردمی کردن مساجد، برخورد مناسب با اقشار مختلف، پرهیز از انتقادپذیری و حفظ و حراست از اخلاص عمل، صدق نیت در انجام کارها، از جمله مولفه‌هایی هستند که لازم است به عنوان مسئول کانون در نظر داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: