• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9612-1586-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

اخذ عوارض بر خرده فروشی سیگار مصوب شد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اضافه شدن یک تبصره‌ در بودجه سال آتی خبر داد و گفت: برای نخستین بار اخذ عوارض بر خرده فروشی سیگار مصوب شد که این امر در راستای مبارزه دخانیات مطلوب است و امیدواریم پس از تایید شورای نگهبان، در قانون بودجه سال آتی اجرا شود.
ابراهیم گلمکانی در گفت ‌و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در ماه‌های اخیر مباحث بودجه در این معاونت مطرح بود و با وجود اینکه منابع در بودجه محدود است، به نتایج مطلوبی دست یافتیم.
وی افزود: علاوه بر بودجه هزینه‌ای و جاری این قسمت از وزارتخانه، تقریبا 10 درصد هدفمندی یارانه‌ها به طور کامل به این معاونت اختصاص یافت و در جدول بودجه آمد.
گلمکانی ادامه داد: یک درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز برای حوزه سلامت مصوب شد و در بخش‌های مختلف آمد.
وی از اضافه شدن یک تبصره‌ در بودجه سال آتی خبر داد و گفت: برای نخستین بار عوارض بر خرده فروشی سیگار مصوب شد که این امر در راستای مبارزه دخانیات مطلوب است و امیدواریم پس از تایید شورای نگهبان، در قانون بودجه سال آتی اجرا شود.
گلمکانی تصریح کرد: نکات مثبت دیگری نیز در قانون بودجه وجود دارد که امید است با اعمال آن‌ها، روند ملی و ساختار بودجه‌ای حوزه سلامت بهتر از گذشته شود.
وی تاکید کرد: اگر تخصیص‌ها به موقع برسد و منابع ناشی از تخصیص فراهم باشد امید است که سال آتی، سال بهتری از نظر بودجه برای حوزه سلامت باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: