• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9612-8814-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیش از 23 درصد افراد جامعه نشانه‌هایی از اختلال روانی دارند

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 23.4 درصد افراد جامعه نشانه‌هایی از اختلال روانی دارند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- هادی ایازی در نخستین همایش مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در حال حاضر پنج میلیون ایرانی به بیماری دیابت مبتلا هستند و این در حالی است که نیمی از آنها نسبت به بیماری خود آگاه نیستند.
وی افزود: موج بیماری دیابت کشور را فراگرفته است و علاوه بر پنج میلیون ایرانی مبتلا به دیابت، به همین میزان نیز افرادی در آستانه ابتلا به این بیماری قرار دارند.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سلامت دارای چهار بعد روانی، جسمی، معنوی و اجتماعی است و بی توجهی به سلامت روان پیامدهای ناگواری برای جامعه دارد.
ایازی با بیان اینکه در 23.4 درصد افراد جامعه نشانه‌هایی از اختلالات روانی وجود دارد، گفت: اکنون 12 درصد مردان و 16 درصد زنان کشور مبتلا به افسردگی هستند.
وی خاطرنشان کرد: مجمع استانی سلامت به ریاست استانداران در تمام استانهای کشور فعال است و لازم است استانداران مجمع شهرستانی به ریاست فرمانداران تشکیل دهند و زمینه را برای فعال شدن کانون سلامت محله نیز ایجاد کنند.
ایازی با بیان اینکه 90 درصد اعتبارات حوزه درمان برای پنج درصد بیماران خاص و سرطانی هزینه می‌شود، تصریح کرد: لازم است با تغییر رویکردها اعتبارات این حوزه را به سمت پیشگیری از بیماری‌ها اختصاص داد.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سالانه 335 هزار نفر در حوادث ترافیکی مجروح و در حدود 200 هزار نفر در سال دچار سانحه آتش سوزی می‌شوند، خاطرنشان کرد: برای تامین سلامت مردم باید همه دستگاه‌های اجرایی و مردم در این زمینه همکاری داشته باشند.
در پایان این همایش بیانیه نخستین مجمع سلامت استان به امضای معاون وزیر بهداشت، استاندار چهارمحال و بختیاری و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد رسید و از تمبر این مجمع رونمایی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: