• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9612-788-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ورزش و جوانان استان خبر داد:

وجود 67 پروژه ورزشی نیمه‌تمام در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری از وجود 67 پروژه نیمه‌تمام در استان خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – حمید کریمی 16 اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، با اعلام این خبر، اظهار کرد: میزان اعتبارات لازم برای تکمیل این تعداد پروژه‌ 50 میلیارد تومان است.
وی افزود: از آغاز سال 97 تمام فعالیت‌ها از طریق عقد تفاهم‌نامه انجام خواهد شد تا از این طریق اعتبارات مشخص شده و به اهداف مورد نظر دست یابیم.
کریمی خاطرنشان کرد: با رایزنی‌های انجام شده برای دریافت اعتبارات لازم، می‌توان برنامه‌های تعیین شده در حوزه هیأت‌های ورزشی و شهرستان‌ها را اجرایی کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به میزان اعتبارت اختصاص یافته در شهرستان‌ها، تصریح کرد: از این اعتبارات 30 درصد به زیرساخت‌ها که بر اساس میزان جمعیت، تعداد هیأت‌ها و اقلیم منطقه بوده، 20 درصد بر اساس ورزشکاران سازمان یافته و 50 درصد بر اساس ارزیابی عملکرد تخصیص داده شده است.
وی با اشاره به فقر ورزشی مطلق برای برخی از هیأت‌ها از تهیه حدود 100 میلیون تجهیزات ورزشی خبر داد و گفت: این تجهیزات ازجمله تشک‌های کشتی، دستگاه بالابر، موتورهای چمن‌‎زنی و اقلام درشت هستند که در استان بر اساس نیاز توزیع خواهد شد.
کریمی افزود: استفاده از ظرفیت‌های اداره کل ورزش و جوانان، بهره‌گیری از ظرفیت ماده 27 و 88 و مجتمع خیران به صورت نظام‌مند در بحث احداث، توسعه، تعمیرات اماکن ورزشی و دریافت اعتبارت مناسب از برنامه‌های تعیین شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان استفاده از ظرفیت‌های خدادادی را الزامی دانست و اظهار کرد: بهره‌برداری از ظرفیت‌های خدادادی استان همچون کوهنوردی در ارتفاع‌های شناخته شده استان، ورزش‌های هوایی، بهره‌گیری از طلای سفید در استان و هم‌چنین سرمایه‌گذاری در حوزه آب‌های خروشان و قایق‌رانی از برنامه‌های آتی این اداره کل است.
کریمی با اشاره به اینکه سیاست این اداره کل افزایش سرانه فضای ورزشی و گرایش به سمت پروژه‌های زودبازده با توجه به خشکسالی‌های اخیراست، تصریح کرد: سرانه فضای ورزشی در بن 68 سانتی‌متر به عنوان بیشترین سرانه و لردگان با 12.6 سانتی‌متر به عنوان کمترین سرانه فضای ورزشی در استان به دلیلی پراکندگی و گستردگی جمعیت است.
وی در خصوص دهکده المپیک ورزشی در سامان (بزرگ‌ترین طرح ورزشی گردشگری کشور)، خاطرنشان کرد: این پروژه یکی از برنامه‌های اصلی است و مجوزهای این پروژه گرفته شده و با توجه به ماده 27 کمک‌های لازم صورت خواهد گرفت .
کریمی در پایان از به صدا در آمدن زنگ خطر ورزش همگانی در استان خبر داد و گفت: به صورت خوشبینانه 21.7درصد از مردم کشور با احتساب فعالیت‌ها درمشاغل پرتحرک، ورزش می‌کنند که در مقابل با کشورهای اروپایی که از نرز 75 درصد گذشته‌اند، غیر قابل مقایسه است.
وی نبود زیر ساخت لازم در ورزش همگانی، غلبه نگاه دولت و تبدیل نشدن ورزش همگانی به یک گفتمان را از مشکلات این ورزش عنوان کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: