• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9612-2584-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش 400 درصدی اعتبارات استانی منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: میزان اعتبارات مصوب استانی از دو میلیارد و 700 میلیون تومان به 10 میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده که اعتبارات مصوب استانی نسبت به سه سال گذشته 400 درصد افزایش یافته است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - علی محمدی‌مقدم 15 اسفندماه در همایش روز درختکاری اظهار کرد: حفظ منابع طبیعی با مشارکت مردم و اقتصادی کردن عرصه‌های منابع طبیعی از رویکردهای منابع طبیعی هستند.
وی کشف 307 هزار و 425 کیلوگرم چوب، 43 هزار و 210 کیلوگرم ذغال، 14 هزار و 207 کیلوگرم کلوس و 11 هزار و 235 کیلوگرم محصولات فرعی را از اقدامات این اداره کل برشمرد و افزود: با تدابیر حفاظتی صورت گرفته زمینه برای متخلفان منابع طبیعی نا امن شده است.
محمدی‌مقدم گفت: میزان اعتبارات مصوب ملی به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نسبت به سه سال گذشته به 172درصد افزایش یافته، همچنین میزان اعتبارات مصوب استانی از دو میلیارد و 700 میلیون تومان به 10 میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده که اعتبارات مصوب استانی نسبت به سه سال گذشته 400 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری ردیف اعتباری ملی خارج از سد به حوزه آبخیزداری استان اختصاص داده شد، تصریح کرد: در سال‌های گذشته ردیف اعتباری برای این حوزه تنها از سدهای زاینده رود و کارون به منابع طبیعی اختصاص داده می‌شد که با پیگیری‌های صورت گرفته 10 میلیارد ریال اعتبار خارج از سد به آبخیزداری استان تخصیص داده شد.
محمدی‌مقدم ایجاد ردیف اعتباری استانی فصل آب برای نخستین بار و ایجاد ردیف اعتباری استانی پروژه کاداستر برای نخستین بار را از اقدامات این اداره کل عنوان کرد.
وی گفت: در سال گذشته 20 خودروی شاسی‌بلند کمک‌دار به یگان حفاظت محیط‌زیست استان افزوده شد.
محمدی‌مقدم از افتتاح ساختمان اطفای حریق شهرستان لردگان در هفته منابع‌طبیعی خبر داد و خاطرنشان کرد: این ساختمان با هزینه یک میلیارد و 600 میلیون تومانی احداث شده که این ساختمان جزء پنج ساختمان اطفای حریق در کشور محسوب می‌شود.
وی با اشاره به خط انتقال برق اصفهان به جنوب کشور از استان،گفت: برای نخستین بار انتقال خط برق به جای احداث جاده و سیم‌کشی، با هلی‌کوپتر صورت می‌گیرد تا از قطع یک هزار درخت جنگلی در استان جلوگیری شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: