• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9612-1086-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اختراع «ملات و قطعات پيش‌ساخته‌ گچي فرآوري شده با نانو سيليس» توسط پژوهشگران دانشگاه شهركرد

پژوهشگران فناوري نانوي دانشگاه شهركرد ملات و قطعات پيش‌ساخته‌ گچي فرآوري شده با نانو سيليس اختراع کردند. 
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومي دانشگاه شهركرد، علي حيدري عضو مركز پژوهشي نانوفناوري دانشگاه شهركرد با همكاري معصومه هاشم‌پور و آرزو اسعد ساماني پژوهشگران پژوهشكده‌ فناوري نانوي دانشگاه شهركرد، «ملات و قطعات پيش‌ساخته‌ گچي فرآوري شده با نانو سيليس» اختراع کردند.
این اختراع با تركيب گچ، سيمان سفيد، ابرروان‌كننده و نانو ذرات سيليس ایجاد شده است و به عنوان اولين اختراع نانوي دانشگاه شهركرد يكي از جديدترين مواد كاربردي در صنعت مهندسي مواد است كه سه مشكل اصلي گچ يعني زمان گيرش سريع، مقاومت پايين و جذب آب بالا را برطرف کرده و زمان گيرش اين محصول سه برابر، مقاومت آن پنج برابر و جذب آب آن نصف گچ معمولي است.
این محصول مشخصاتی همچون سنگ پیدا می‌کند، ايجاد آستر سفيد روي ديوار مقاوم در برابر ضربه و خراش ، توليد قطعات گچي مقاوم در برابر رطوبت و ساخت ديوارهاي گچي سبك مقاوم در برابر زلزله برخي از مواد كاربرد اين اختراع نانو است.
لازم به ذکر است، اختراع مذکور تاییده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به شماره م-ف/1200/95 و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به شماره 1396178 را دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: