• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9612-1984-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

از اواسط سال گذشته تاکنون؛

واگذاری 51 درصد از پروژه‌های بخش دولتی چهارمحال و بختیاری به بخش خصوصی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: از اواسط سال گذشته تاکنون، 51 درصد پروژه‌های بخش دولتی توسط دستگاه‌های اجرایی استان به بخش خصوصی واگذار شده است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – حبیب‌الله وفایی دهم اسفند ماه در کارگروه واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان، اظهار کرد: از اواسط سال گذشته تاکنون 401 پروژه قابل واگذاری در دستگاه‌های اجرایی استان به بخش خصوصی، شناسایی شده است و حدود 204 پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی با بیان اینکه به صورت کلی 51 درصد پروژه‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است و 197 پروژه باقی مانده است، افزود: 64 پروژه از طریق ماده 88، 76 پروژه با مشارکت خیران و 27 پروژه برای خرید خدمات آموزشی توسط اداره‌کل آموزش و پرورش استان به خش خصوصی واگذار شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان جواد کارگران نیز گفت: 22 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی شناسایی شده است که 11 مورد از آن‌‎ها واگذار شده است.
وی ادامه داد: فعالیت‌های فرهنگی سود ده نیستند و برای واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی نیاز به مشوق وجود دارد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تورج احمدپور خاطرنشان کرد: پروژه‌های آب و فاضلاب روستایی نسبت به پروژه‌های آب و فاضلاب شهری زیان ده است و به همین دلیل با استقبال کمتری مواجه می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری قدرت الله بیگلری گفت: در چند سال گذشته در زمینه واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی اقدامات مطلوبی انجام شده است و پروژه‌هایی همچون تصفیه خانه فاضلاب بروجن به این بخش واگذار شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: