• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9612-1884-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید استاندار چهارمحال و بختیاری بر واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی

استاندار چهارمحال و بختیاری بر اهمیت و ضرورت واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی تاکید کرد. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی دهم اسفند ماه در کارگروه واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان، اظهار کرد: کمبود امکانات لازم دولت برای اجرای پروژه‌ها، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، سیاست کوچک‌سازی و سبک‌سازی دولت و تعداد زیاد پروژه‌ها، از دلایل اجرای واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است. 
وی افزود: واگذاری پرو‌ژه‌ها به بخش خصوصی موجب تسریع در اجرای پروژه‌ها، اشتغال و رونق بیشتر خواهد شد. 
عباسی بیان کرد: 200 پروژه‌ توسط دستگاه‌های اجرایی استان به بخش خصوصی واگذار شدند که بسیار اقدام مناسبی است و جای تشویق دارد به دلیل اینکه در این امر امکانات مردمی نیز بکار گرفته می‌شوند. 
استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اهمیت و ضرورت واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی، تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در ارزیابی سال آینده مدیران دستگاه‌های اجرایی، عملکرد مدیران را در زمینه واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی مورد توجه قرار دهد. 
وی خاطرنشان کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در واگذاری پروژه‌های بخش فرهنگی به بخش خصوصی با تغییر کاربری و استفاده از مشوق، بخش خصوصی را به فعالیت در این زمینه ترغیب کند. 
عباسی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی آسان‌ترین شرایط را در نظر گرفته و اجرا کنند و از تسهیلات بانکی نیز استفاده کنند. 
وی تاکید کرد: اداره‌کل ورزش و جوانان استان با ایجاد سرمایه‌گذاری جنبی در پیست تارتان بروجن، بخش خصوصی را متمایل به سرمایه‌گذاری در این سالن ورزشی کند. 
عباسی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی شامل آب منطقه‎‌ای، آب و فاضلاب شهری، آب و فاضلاب روستایی، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، باید بیشترین پروژه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنند. 
وی اظهار کرد: آب و فاضلاب روستایی نیز با هماهنگی با فرمانداران، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، مشکلات موجود در زمینه واگذاری پروژه‌های تصفیه خانه و پساب به بخش خصوصی را مرتفع کند. 
عباسی گفت: موانع و مشکلات واگذار طرح‌های پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی در حوزه آموزش و پرورش استان احصاء و با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هماهنگی لازم در راستای رفع آنان انجام شود. 
وی خاطرنشان کرد: اماکن تفریحی و توریستی استان که قابلیت ارتقاء امکانات تفریحی و .. را دارد، باید توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: