• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9612-1484-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:

لزوم جذب مابقی اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی 800 روستای استان توسط دستگاهای اجرایی

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه لازم است برای رفع بیکاری استان تلاش شود، گفت: مابقی اعتبارات تسهیلات برای اشتغالزایی 800 روستای استان توسط دستگاهای اجرایی متولی استان جذب شود که عمکرد مسئولان متولی امر در این زمینه مورد انتقاد است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی نهم اسفندماه در جلسه بررسی طرح‌های اشتغالزایی روستایی، با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری بیکارترین استان کشور است، اظهار کرد: 40 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود هشت درصد به استان  اختصاص داده شده که از این مقدار تنها 12 میلیارد تومان جذب شده است و لازم است فرمانداران و بانک‌های عامل در این زمینه تلاش بیش از پیش داشته باشند.
وی با بیان اینکه لازم است برای رفع بیکاری استان تلاش شود، افزود: مابقی اعتبارات تسهیلات برای اشتغالزایی 800 روستای استان توسط دستگاهای اجرایی متولی استان جذب شود که عمکرد مسئولان متولی امر در این زمینه مورد انتقاد است.
عباسی تصریح کرد: مطابق تفاهمنامه منعقد شده میان بنیاد علوی، معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و بانک سینا، قرار بود با جذب تمام این 40 میلیارد تومان، مشاغل روستایی در استان رونق گیرد که پس از عبور از 11 ماه از سال این امر محقق نشده است.
وی خاطرنشان کرد: عمل به تفاهم نامه‌ها برای بانک‌ها لازم است اما در صورتی که این تفاهم‌نامه‌ها با بخشنامه‌های داخلی بانک‌ها در تضاد هستند، باید برطرف شوند.
عباسی گفت: سختگیری بانک‌های عامل در جذب اعتبارات موثر است و باید هماهنگی بیشتری بین دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل صورت گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ذبیح‌الله غریب نیز ادامه داد: 1300 طرح اشتغالزایی برای دریافت تسهیلات به پست بانک معرفی شده است که برای 325 طرح از یک ردیف اعتباری و برای 137 طرح از یک ردیف اعتباری دیگر از سوی پست بانک تسهیلات ارائه شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سید نعیم امامی اظهار کرد: 54 طرح اشتغالزایی روستایی به بانک سینا معرفی شد که اعتبار لازم برای آن 51.3 میلیارد تومان بوده است و تاکنون 62 میلیارد تومان تسهیلات به این طرح‌ها پرداخت شده است و 2.6 میلیارد تومان نیز در دست بررسی است.
وی با بیان اینکه امسال برخلاف سال‌های گذشته به طرح‌های معادن کمک شد، افزود: اولویت اصلی استان آب معدنی است که درخواست می‌شود بانک‌ها به این امر اهمیت بیشتری دهند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بهمن عسگری بیان کرد:سهم بسیاری از 12 میلیارد تومان اعتبار جذب شده به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اختصاص یافته است.
به گزارش ایسنا، دستگاه‌‌های اجرایی متولی حاضر در جلسه ارائه وثیقه بانکی توسط متقاضی را از مشکلات مهمی عنوان کردند که مانع از دریافت تسهیلات می‌شود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: