• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9612-1284-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید استاندار چهارمحال و بختیاری بر احداث شهرک صنعتی بادام در استان

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بایستی شهرک صنعتی بادام در استان احداث شود که در این زمینه دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند زیر ساخت‌های مورد نیاز را برای ایجاد شهرک فراهم کنند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- اقبال عباسی در کارگروه صادرات غیرنفتی، با اشاره به سطح زیر کشت بادام در استان و میزان تولید آن، اظهار کرد: مشکل اصلی در خصوص بادام این است که مدیران استانی اطلاعی از میزان تولید و صادرات این محصول ندارند که در این زمینه لازم است آمار دقیقی از تولید بادام در استان و میزان دقیق صادرات این محصول مشخص شود.
عباسی تاکید کرد: باید به تخلفاتی از جمله اخذ مالیات علی‌رغم ارائه اظهارنامه‌های مربوط به صادرات، که در دستگاه‌های استان صورت می‌گیرد رسیدگی کرد.
استاندار با اشاره به اینکه تخلف، تخلف است، تصریح کرد: باید مدارکی که افراد در خصوص صادرات کالا و اخذ مالیات بعد از ارایه اظهارنامه مالیاتی دارند، بررسی بیشتری صورت گیرد.
وی بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای صادرکنندگان استان در خصوص آشنایی با مباحث مربوط به امور مالیاتی تاکید کرد.
عباسی با بیان اینکه لازم است به جای دادن پول به تجار برای صادرات بادام، سرمایه‌گذاری برای ایجاد صنایع تبدیلی در استان جذب شود، گفت: بایستی شهرک صنعتی بادام در استان احداث شود که در این زمینه دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند زیر ساخت‌های مورد نیاز را برای ایجاد شهرک فراهم کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ نمایشگاهی نباید بدون هماهنگی شرکت نمایشگاه‌ها برگزار شود، تصریح کرد: علاوه بر برگزاری تعدادی نمایشگاه در سطح استان، لازم است نمایشگاه توانمندی‌های زنان استان برگزار شود.
در ادامه رییس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای رسمی بادام یکی از مزیت‌های مهم استان محسوب می‌شود، اظهار کرد: در شرایط اقتصادی امروز هزینه تمام شده کالاها و بازار فروش دو موضوع بسیار مهم هستند.
وفایی خاطرنشان کرد: در استان‌های پیشرفته برای کالاهای اساسی و استراتژیک سند وجود دارد که لازم است برنامه مدونی برای محصولات اساسی استان وجود داشته باشد در غیر این صورت به نتیجه‌ای نخواهیم رسید.
به گزارش ایسنا، در این جلسه مقرر شد هماهنگی لازم در خصوص میز بادام با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان انجام شود تا زیر ساخت‌های لازم برای احداث شهرک صنعتی بادام شکل گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: