• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9612-984-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انجام بیش از ۶۶ هزار بازرسی از واحد‌های صنفی در چهارمحال و بختیاری

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از انجام بیش از ۶۶ هزار بازرسی از واحد‌های صنفی در چهارمحال و بختیاری از ابتدای امسال تا کنون خبر داد.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- سید نعیم امامی در کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: تغییرات قیمت در استان در میانگین ماه‌های دی و بهمن امسال برای ۴۳ قلم کالا در قالب ۲۱ گروه کالا نشان می‌دهد در پنج قلم کالا با میانگین افزایش ۱۰.۲ درصدی مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینکه در ماه گذشته هیچ‌گونه کاهش قیمتی صورت نگرفته است، افزود: طی ماه گذشته قیمت گوشت گوساله در استان نسبت به کشور پنج درصد افزایش داشته که یکی از علت‌های آن خروج گوشت گوساله از استان بوده است که باید نظارت جدی صورت گیرد.
امامی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۶ هزار و ۱۵۵ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی انجام شده است، گفت: ۲.۸ درصد معادل یک هزار و ۹۰۵ پرونده تشکیل شده و دو هزار و ۱۴۶ مورد تخلف به ثبت رسیده است که به طور متوسط در استان روزانه ۱۸۰ مورد بازرسی صورت گرفته است.
وی تاکید کرد: در این مدت بیشترین تخلفات با ۹۹۳ مورد مربوط به عدم درج قیمت بوده است.
در ادامه مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری گفت: به‌منظور تنظیم بازار در آستانه سال جدید 355 تن برنج در استان در حال توزیع است.
کیقباد قنبری ادامه داد: از این میزان برنج، 148 تن برنج هندی 1121، 59 تن برنج تایلندی و هومالی و 148 تن برنج هندی سیلا در استان در حال توزیع است.
وی خاطرنشان کرد: هر کیلوگرم برنج هندی 1121 پنج هزار و 200 تومان، برنج تایلندی و هومالی سه هزار و 600 تومان و برنج هندی سیلا دو هزار و 300 تومان به توزیع‌کنندگان تحویل داده می‌شود.
قنبری از توزیع ۲۰ هزار تن شکر از سوی کارخانه قند استان خبر داد و گفت: قیمت شکر در بازار به ازای هر کیلوگرم دو هزار و ۷۰۰ تومان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: