• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9612-288-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نگاه به ورزش ووشو چهارمحال و بختیاری کلیدی و حرفه‌ای است

رئیس فدراسیون ووشو گفت: نگاه به ورزش ووشو چهارمحال و بختیاری کلیدی و حرفه‌ای است و از نظر تدارکات شرایط بهتری برای مجموعه ووشو استان خواهیم داشت.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – مهدی علی‌نژاد پنجم اسفندماه در سفر به شهرکرد و در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: ورزش ووشو اخیرا در المپیک دانشجویی و بازی‌های کشورهای اسلامی اضافه شده و در کمیته بین‌المللی المپیک برای ورود ووشو کشور به المپیک 2024 درخواست داده شده تا این رشته ورزشی به المپیک اضافه شود.
وی با اشاره به اینکه یک تا دو وسال است که موضوع ایجاد کمپ تیم‌های ملی در چهارمحال و بختیاری مطرح است، افزود: کار عمرانی این امر، در حال انجام است و امید است با اقدامات هیات ووشو و حمایت‌های ادراه‌کل ورزش و جوانان استان، بزودی بتوان بخشی از اردوهای تیم‌های ملی را در چهارمحال و بختیاری برگزار کرد.
علی‌نژاد ادامه داد: ارتفاع بالای این استان مکان مناسبی را برای تمریناتی است که به ارتقاء سطح هوازی ورزشکار کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه سال آینده سال پرکار و مهمی برای ورزش ووشو کشور است، تصریح کرد: بازی‌های آسیایی جاکارتا، مسابقات جهانی برزیل، جام جهانی تالو در میانمار و جام جهانی ساندا در چین برگزار خواهند شد که از 18 فروردین ماه سال آینده اردوها آماده سازی برای این رقابت‌ها شروع می‌شود.
علی‌نژاد اضافه کرد: ووشو ایران در دو دوره گذشته در بازی‌های آسیایی جاکارتا مدال طلا کسب کرده است و این دوره نیز توقع می‌رود که در سبد طلای کاروان ایران بگنجد.
وی با اشاره به مستعد بودن ووشو استان، تاکید کرد: نگاه به ورزش ووشو چهارمحال و بختیاری کلیدی و حرفه‌ای است و از نظر تدارکات شرایط بهتری برای مجموعه ووشو استان خواهیم داشت.
علی‌نژاد بیان کرد: نگاه جنسیتی ووشو خانم‌ها و آقایان در استان نداریم و ورزشکاران ووشو خانم و آقا در این استان مدال‌های بین‌المللی کسب کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 53 هزار ورزشکار سازمان یافته دارای بیمه ورزشی در ورزش ووشو وجود داشته دارد، گفت: در سال جاری تعداد ورزشکاران مشخص نشده است و این امر در اردیبهشت ماه سال آینده مشخص می‌شود.
علی‌نژاد خاطرنشان کرد: اکثر استان‌های کشور دارای خانه ووشو هستند و برای سه تا چهار استانی که ندارند در حال پیگیری هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: