• جمعه ۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9612-814-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خطیب نماز جمعه شهرکرد:

نباید فرقه‌ها مقابل یکدیگر قرار گیرند

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در خصوص فتنه فرقه سازی گفت: در کشور انواع فرقه‌ها وجود دارند اما همه در یک کشور و تحت یک حکومت زندگی‌می‌کنند و نباید این فرقه‌ها مقابل یکدیگر قرار گیرند به دلیل اینکه دشمن از این فضا سوء استفاده می‌کند.
: باید فرهنگ تولید و مصرف و رعایت حقوق دیگران در جامعه حاکم شود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام امروز چهارم اسفند ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به اینکه پنجم اسفند ماه روز بزگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و مهندس است، افزود: جا دارد نگاه مهندسان در عرصه‌های گوناگون به ویژه ساختمان با واقعیت جامعه بیشتر وفق داده شود و جامعه نیز پذیرای این قشر باشد. 
حجت الاسلام نکونام تصریح کرد: هشتم اسفند ماه روز امور تربیتی و تربیت اسلامی است که این امر در آموزش و پرورش از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید از آن غفلت کرد که پرورش و تربیت بر آموزش مقدم است و باید حتما به آن نگاه جدی شود. 
وی با اشاره به نهم اسنفد ماه روز حمایت از حقوق مصرف کننده، بیان کرد: بخش‌های مختلف همانند تولیدات صنعتی، کشاورزی، دامی، آبزی و ... مصرف کننده دارند و این مصرف کننده به گردن تولید کننده حق دارد و باید هنگام تولید محصولات به حق مصرف کننده توجه شود تا مصرف کننده نیز از محصولات استقبال کند و دچار گرفتاری نشود. 
حجت الاسلام نکونام خاطرنشان کرد: باید فرهنگ تولید و مصرف و رعایت حقوق دیگران در جامعه حاکم شود. 
وی در خصوص فتنه و قضایای اخیر کشور، گفت: فتنه هر روز به شکلی رخ نشان می‌دهد تا بر غبار آلودگی فضا بیفزاید و در نتیجه جامعه را از مسیر خود منحرف کند. 
حجت الاسلام نکونام ادامه داد: وقتی در جامعه‌ای دائما تنش و دعوا وجود داشته باشد آرام آرام روحیه بی‌تفاوتی بر این جامعه حاکم می‌شود و روحیه انقلابی‌گری از آنان گرفته می‌شود. 
وی تصریح کرد: فتنه‌ها معنای مختلف دارند و این روزها با فتنه‌هایی همچون فتنه فرقه سازی، مطالبه‌گری، سیاسی بازی، اشرافی گری، پیشرفت بدون نگاه عدالت محور و استحاله جریان زیبای امام و امت مواجه هستیم. 
حجت الاسلام نکونام در خصوص فتنه فرقه سازی بیان کرد: در کشور انواع فرقه‌ها وجود دارند اما همه در یک کشور و تحت یک حکومت زندگی‌می‌کنند و نباید این فرقه‌ها مقابل یکدیگر قرار گیرند به دلیل اینکه دشمن از این فضا سوء استفاده می‌کند. 
وی افزود: فتنه‌ای که در چند روز گذشته در تهران رخ داد در نهایت با هوشیاری و شهادت بسیجیان خنثی شد اما لازم است فرقه‌های مختلف مراقب باشند و بدانند دشمن به دنبال ایجاد تفرقه است. 
حجت الاسلام نکونام ادامه داد: فتنه مطالبه‌گری یکی از دیگر فتنه‌ها است که با وجود اینکه اصل مطالبه گری خوب است اما برخی افراد با دنبال کردن منفعت خویش پرچم مطالبه‌گری بلند می‌کنند و اصل نظام را زیر سوال می‌برند که باید در این زمینه هوشیار بود. 
وی گفت: فتنه احزاب که بنیانگذار انقلاب به صراحت فرمودند در اسلام چیزی به نام حزب وجود ندارد و تنها یک حزب به نام  حزب الله وجود دارد. 
حجت الاسلام نکونام اضافه کرد: گاهی برخی افراد برای انجام کار سیاسی دور هم جمع می‌شوند این مورد اشکال نیست اما ایستادن مقابل نظام و ایجاد تفرقه درست نیست. 
وی تاکید کرد: فتنه اشرافی گری که بازی کردن با اموال بیت‌المال مسلمین است و همیشه قبیح و خطرناک بوده است و نیاید هنگامی که مردم مشکل دارند افرادی به دنبال نوسازی ساختمان و دفتر کار خویش باشند. 
حجت الاسلام نکونام اضافه کرد: این امور موجب ایجاد مشکل در جامعه می‌شود و اشرافی‌گری به هر شکل خود، در جامعه اسلامی جایگاهی ندارد. 
وی اظهار کرد: فتنه پیشرفت بدون عدالت که اصل پیشرفت باید باشد و پس از انقلاب نیز بوده است اما عدالت محوری نیز از ضرورت‌ها است و لازم است در کنار پیشرفت دیده شود. 
حجت الاسلام نکونام بیان کرد: همگان باید به شکل یکسان از ثروت و امکانات بهرمند شوند و نباید عده‌ای حقوق‌های کلان دریافت و عده‌ای حقوق زیر یک میلیون تومان دریافت کنند. 
وی خاطرنشان کرد: باید در استان عدالت در کنار پیشرفت باشد و نباید اکنون مسیرهایی باشد که امکان رفت و آمد خودرو در آن میسر نباشد و یک خانم مسلمان برای زایمان خو با مشقت روبرو شود. 
حجت الاسلام نکونام با بیان اینکه فتنه استحاله و جریان زیبای امام و امت عمیق و ریشه دار است، گفت: در نظام اسلامی رئیس و مرئوس نداریم و اگر همگان با اعتقاد به امت در نظام حضور یابند در غیر این صورت منفعت طلبی حاکم می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: