• پنجشنبه ۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9612-614-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تدوین برنامه با محوریت توانمندسازی زنان در حوزه اقتصادی از راهکارهای موثر در اشتغال زنان است

مدیرکل امور بانوان استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تدوین برنامه و مستندات با محوریت توانمندسازی زنان در حوزه اقتصادی با پیام‌های اجتماعی از راهکارهایی است که می‌تواند در اشتغال زنان قدم مثبتی باشد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – فاطمه دوستی دوم اسفندماه در جلسه اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: بهره درست از توانایی زنان در توسعه نقش موثر دارد.
وی با اشاره به تشکیل کمیته تسهیل‌گری و شتاب دهی به کسب و کار زنان در سال جاری، افزود: دستگاه‌هایی همچون جهاد دانشگاهی، صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی عضو این کمیته هستند.
دوستی تصریح کرد: سهم اشتغال زنان استان در سال گذشته در بخش کشاورزی 14 درصد، در صنعت 45 درصد و در بخش خدمات 41 درصد است که نسبت به سال‌های گذشته رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه استان اکنون رتبه نخست بیکاری را در کشور دارد، ادامه داد: میانگین بیکاران زن تحصیلکرده استان در کشور 60.9درصد و در استان 61.4درصد است.
دوستی بیان کرد: نرخ مشارکت در کشور 39.3 درصد و در استان 39.11 درصد است.
وی با بیان اینکه تهیه بانک اطلاعات زنان کار آفرین استان انجام شده است، گفت: عدم تناسب منطقی میان فازغ التحصیلان دانشگاه و فرصت‌های شغلی به ویژه در بخش فارغ‌التحصیلان کشاورزی در بخش خانم‌ها، عدم استفاده از روش‌های نوین و بستر فناوری اطلاعات و نبود نمایشگاه عرضه محصولات را برخی از ضعف‌های موجود در زمینه اشتغال بانوان برشمرد.
دوستی تاکید کرد: تدوین برنامه و مستندات با محوریت توانمندسازی زنان در حوزه اقتصادی با پیام‌های اجتماعی همانند تولید انیمیشن، برون سپاری فعایت‌های برخی بنگاه‌های تولیدی داخلی و خارجی به زنان و ایجاد مرکز عرصه محصولات تولیدی در مرکز استان از راهکارهایی است که می‌تواند در اشتغال زنان قدم مثبتی باشد.
وی گفت: در سال جاری با ارائه تفاهم نامه با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به 300 زن سرپرست خانوار و بد سرپرست استان، تسهیلات ارائه شده است.
دوستی بیان کرد : انتظار می‌‍رود با تشکیل کمیسیون زنان در اتاق بازرگانی استان به منظور ارائه و اجرای برنامه‌های مدون ویژه زنان کارآفرین و بازرگانان زن استان، موافقت شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در سال جاری حدود هفت میلیارد و 500 میلیون ریال توسط بانک‌های عامل شامل ملت، ملی و صادرات در زمینه پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری داده شده است.
سید حفیظ‌ الله فاضلی گفت: از این مقدار 45 میلیارد و 250 میلیون ریال توسط بانک ملی، 16 میلیارد و 300 میلیون ریال توسط بانک ملت و 13 میلیارد و 530 میلیون ریال توسط بانک صادرات، تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان ارائه شده است.

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: