• یکشنبه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9611-2686-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه‌های همکاری جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری و شرکت آب منطقه‌ای استان بررسی شد

راه‌های همکاری جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری و شرکت آب منطقه‌ای استان بررسی شد.
به ‌گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – کوروش نادری 28 بهمن ماه در نشست هم‌اندیشی با رییس جهاد دانشگاهی استان، اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌های مداوم و طولانی مدت استان در سال‌های اخیر، وضعیت منابع آبی به ویژه آبخوان‌ها و بیلان دشت‌ها با کاهش روبرو شده است.
وی با اشاره به وجود 11 دشت در استان، افزود: از این تعداد هشت دشت ممنوعه و چهار دشت از این هشت دشت ممنوعه بحرانی شدند.
نادری بیان کرد: با کاهش نزولات آسمانی و به منظور ایجاد تعادل میان ورودی و خروجی دشت‌ها طرحی تحت عنوان طرح احیاء و تعادل بخشی در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته است که به منظور نجات آبخوان‌های دشت‌ها در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه این طرح با داشتن چندین پروژه که یکی از مهم‌ترین پروژه‌های آن طرح اطلاع رسانی است، ادامه داد: با توجه به سوابق درخشان جهاد دانشگاهی و وجود پتانسیل‌های مختلف همچون خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، انتظار می‌رود به صورت علمی، عملی و پژوهشی در آگاه‌سازی آحاد مردم از وضعیت منابع آبی استان و حفظ این منابع، نسبت به گذشته کوشاتر باشند.
نادری با بیان اینکه لازم است در شرایط خشکسالی و تغییر اقلیم صرفه‌جویی بیشتری در منابع آب صورت گیرد، تصریح کرد: می‌طلبد با آگاه‌سازی بیشتر در حفظ و حراست کمی و کیفی منابع آب کوشا بود.
وی با بیان اینکه رسانه نقش موثری در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی دارد، افزود: نیاز است در زمینه مصرف بهینه آب و نسبت به مواردی همچون کاشت محصولات کشاورزی با مصرف کمتر آب و جلوگیری از کاشت محصولات کشاورزی با مصرف بهینه آب فرهنگ سازی صورت گیرد.
نادری گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند در حوزه آب در فضای دانشجویی ورود کند و این یک امتیاز مثبت است.
وی خاطرنشان کرد: امید است که تعاملات سازنده میان جهاد دانشگاهی استان و شرکت آب منطقه‌ای استان برقرار شود.
رئيس جهاد دانشگاهي استان نیز در این نشست با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی پژوهش‌های کتابخانه‌ای انجام نداده و به دنبال انجام پژوهش‌های کاربردی است، اظهار کرد: بنيان جهاد دانشگاهی مسئله شناسانه و کاربردی عمل کردن است.
وحید خلیلی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی در همه حوزه‌هاي تحقيقاتي، فرهنگي ، آموزشي و اشتغال آمادگي همکاري با شرکت آب منطقه‌ای استان را دارد و با وجود پتانسیل‌های مختلف خویش به عنوان یک دستگاه همکار در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی در کنار شرکت آب منطقه‌ای استان خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: