• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9611-13714-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طی 10 ماه امسال:

درآمدهای مردمی کمیته امداد رشد 20 درصدی داشته است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه طی 10 ماه امسال میزان درآمدهای مردمی و امدادی یک هزار و 800 میلیارد تومان بود، تصریح کرد: طی این مدت میزان درآمدهای مردمی 20 درصد رشد داشته که تا پایان اسفندماه میزان درآمدهای مردمی به دو هزار میلیارد تومان خواهد رسید. 
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – سید پرویز فتاح 25 بهمن‌ماه در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران استان، با اشاره به اینکه همدلی میان مسئولان استان شرط اول برای توسعه و پیشرفت است، اظهار کرد: علاوه بر این، در سطح ملی نمایندگان مجلس برای فعالیت‌های کمیته امداد همکاری لازم را انجام می‌دهند که خوشبختانه دولت و مجلس در حال کمک به کمیته امداد هستند. 
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون مستمری دریافتی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بیش از سه برابر شده است. 
فتاح گفت: با همکاری دولت و مجلس در ماه گذشته سهم کمیته امداد از مستمری مددجویان 247 میلیارد تومان بود که از طریق صندوق کمیته امداد پرداخت صورت گرفت، همچنین از ماه گذشته پرداخت یارانه یک میلیون و 600 هزار خانوار تحت‌پوشش به کمیته امداد سپرده شد که یارانه و مستمری به یک حساب واریز می‌شود. 
وی با اشاره به اینکه امسال سهم کمیته امداد در بحث اشتغال، دو هزار و 100 میلیارد تومان بود، تصریح کرد: سهم چهارمحال و بختیاری بیش از 34 میلیارد تومان بود که در سطح استان و کشور بیش از 70 درصد آن جذب شده که امید است این میزان 100 درصد جذب شود. 
فتاح با اشاره به همکاری مطلوب بانک‎ها با کمیته امداد در زمینه اعطای وام، گفت: خوشبختانه بانک‌ها اعطای تسهیلات به مددجویان کمیته امداد را در اولویت قرار داده‌اند و منحنی مددجویی در کشور و استان رو به کاهش است که در دو سال و نیم گذشته با همکاری دولت، مجلس، مردم و بانک‌ها 15 درصد از جامعه مددجویی به دلیل خودکفا شدن و برطرف شدن مشکل مسکن و درمان از چزخه حمایت خارج‌شده‌اند که در حال حاضر با عزت به زندگی خود ادامه می‌دهند. 
وی با اشاره به مضاعف شدن خدمات کمیته امداد به مددجویان در سال آینده، تصریح کرد: از سوی دولت پرداخت مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد در تبصره 14، از چهار هزار میلیارد تومان به هفت هزار میلیارد تومان افزایش یافته که قطعا توسط کمیسیون تلفیق مجلس تصویب خواهد شد و این میزان بودجه رشد 75 درصدی را به دنبال دارد که این نشان می‌دهد هیچ ردیف بودجه‌ در سال 97 به این میزان رشد نداشته است. 
فتاح با اشاره به اینکه طی 10 ماه امسال میزان درآمدهای مردمی و امدادی یک هزار و 800 میلیارد تومان بود، تصریح کرد: طی این مدت میزان درآمدهای مردمی 20 درصد رشد داشته که تا پایان اسفندماه میزان درآمدهای مردمی به دو هزار میلیارد تومان خواهد رسید. 
وی ادامه داد: دولت، مجلس، مردم و خیرین پای کار آمده‌اند تا بساط فقر مطلق را جمع کنند که ریشه‌کنی آن در استان‌های مختلف متفاوت است و در چهارمحال و بختیاری این مسئله کاملا قابل حل خواهد بود.
فتاح با اشاره به اینکه در دو سال گذشته یک میلیون و 740 خانواده تحت پوشش کمیته امداد بودند، گفت: در حال حاضر یک میلیون و 507 هزار خانواده مستمری بگیر کمیته امداد هستند که لازم است خدمات شایانی به آن‌ها داده شود تا بتوانند خودکفا شوند.
وی با اشاره به اینکه مسکن اصلی‌ترین نیازمندی جامعه هدف است، خاطرنشان کرد: برای این مسئله باید از دولت، مجلس، مردم ، کمیته امداد و خیرین کمک گرفت در غیر این صورت کمیته امداد به تنهایی از عهده کار بر نخواهد آمد که مجلس برای لایحه 97، 50 هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی و نیمه تمام برای کمیته امداد و بهزیستی مصوب کرده که در صورت تحقق، بخش عمده‌ای از کار با این تبصره بودجه حل خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: