• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9611-13614-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فلسفه وجودی نظام خدمت به محرومان است

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: فلسفه وجودی نظام و دولتمردان خدمت به محرومان و دوری از محرومیت است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی 25 بهمن‌ماه در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، اظهار کرد: 11 درصد از خانواده‌های استان و شش درصد از جمعیت استان تحت پوشش کمیته امداد هستند که این میزان برای استان، مردم و متولیان امر رقم بزرگی نیست.
وی افزود: فلسفه وجودی نظام و دولتمردان خدمت به محرومان و دوری از محرومیت است که لازم است در جهت حمایت از خانواده‌های نیازمند تلاش کرده و برای واگذاری مسکن مددجویان و رفع اشتغال آن‌ها برنامه‌ریزی کرد.
در ادامه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: میزان منابع اختصاص یافته در بحث اشتغال برای استان حدودا 48 میلیارد تومان از محل منابع امدادی و بانکی بوده که  میزان منابع نسبت به سال گذشته دو برابر شده و  در حال حاضر 70 درصد از منابع بانکی جذب شده است که این نشان دهنده آن است که بانک‌ها همکاری خوبی با کمیته امداد داشته‌اند.
علی ملکپور گفت: در 10 ماه امسال میزان درآمد مشارکت‌های مردمی از جمله صدقات، زکات و اکرام ایتام نزدیک به 32 میلیارد تومان بوده که میزان صدقات جمع‌آوری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد رشد داشته و کمک‌های جمع‌آوری در بحث اکرام ایتام و محسنین 10 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده که نسبت به سال گذشته 47 درصد رشد داشته و 90 درصد از کمک جمع‌آوری اکرام ایتام و محسنین به صورت نقدی بوده که به خانواده ایتام و محسنین  داده شده است.  
وی با اشاره به اینکه سال گذشته مجموع زکات جمع‌آوری شده در استان دو میلیارد و 100 میلیون تومان بوده است، تصریح کرد: طی این مدت پنج میلیارد و 500 میلیون تومان زکات در استان جمع‌آوری شده که نسبت به سال گذشته 292 درصد رشد داشته است.
ملکپور با اشاره به اینکه باید در حوزه مشارکت‌های مردمی تحول خوبی ایجاد شود، افزود: بخشی از کمک‌های کمیته امداد از محل کمک‌های دولتی و بخشی از بخش امدادی است که حدودا 20 خیریه بزرگ در تهران هم‌سو با استان شده‌اند و از آن‌ها کمک گرفته می‌‎شود.
وی گفت: در تفاهم‌نامه‌ای احداث 700 مورد مسکن در استان امضا شد که بخشی از تعهدات استانداری انجام شد ولی متاسفانه تعهدات راه و شهرسازی در زمینه اختصاص زمین انجام نشد و تاکنون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زمین در اختیار کمیته امداد قرار داده است.
ملکپور با اشاره به اشتغال گروهی در استان، خاطرنشان کرد: این کار تقریبا در استان آغاز شده و اشتغال گروهی در شهرستان‌های شهرکرد و بروجن ایجاد شده که میانگین اشتغال گروهی در سال اول، پنج نفر مشخص شد و امید است در سال آینده مشاغل گروهی برای 100 نفر ایجاد شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: