• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9611-2685-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حاجی بابایی؛

مدیران خصولتی؛ عامل ایجاد مشکلات اقتصادی در کشور

عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران خصولتی به معنای مدیرانی که یک پایشان در شرکت خصوصی خویش و یک پایشان در شرکت دولتی است که ضررها را از شرکت خصوصی به شرکت دولتی و درآمد و فایده‌ها را از شرکت دولتی به شرکت خصوصی منتقل می‌کنند، همچنین ایجاد شرکت‌های خصوصی برای کارکنان وزارتخانه‌ها پس از اتمام کار را از جمله مشکلات موجود در اقتصاد کشور است.
حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: تنها راه برون‌رفت از شرایط کنونی اقتصاد کشور اصلاح ساختار اقتصادی است.
 وی افزود: مدیران خصولتی به معنای مدیرانی که یک پایشان در شرکت خصوصی خویش و یک پایشان در شرکت دولتی است که ضررها را از شرکت خصوصی به شرکت دولتی و درآمد و فایده‌ها را از شرکت دولتی به شرکت خصوصی منتقل می‌کنند، همچنین ایجاد شرکت‌های خصوصی برای کارکنان وزارتخانه‌ها پس از اتمام کار را از جمله مشکلات موجود در اقتصاد کشور است.
حاجی‌بابایی در ادامه تصریح کرد: از همه مسائل مصیبت‌بارتر سیستم بانکی کشور است که امروز بانک‌ها با مواردی همچون نرخ سود افزوده، بزرگترین ضربه را به اقتصاد و تولید کشور می‌زنند و تقریبا خون تولید‌گر را می‌‌مکند و نمی‌گذارند رشد کند.
 نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون در برنامه ششم توسعه، نظام بانکداری جدید در حال اصلاح و تعریف است و بعد از آن در صحن مجلس ارائه می‌شود.
 وی با اشاره به اینکه با نشستن و دستور دادن کاری انجام نمی‌شود، اضافه کرد: باید مدیران جهادی عمل کنند و در خط نخست جبهه فعالیت داشته باشند تا دیگران نیز این‌گونه عمل کنند.
حاجی‌بابایی در ادامه تاکید کرد: باید در یک فضای وحدت‌آمیز، حاشیه‌ها برداشته شود، دعواهای حزبی و گروهی کاهش یابد و مجموعه‌های اقتصادی کنار هم آیند تا به سمت افزایش تولید، اشتغال و بالا بردن معیشت مردم برویم که تحقق این امر قطعا با اراده صورت می‌گیرد.
وی با انتقاد از برخی مصوبات، گفت: مجلس برای سال آینده سه تا چهار مصوبه مطلوب داشته است.
عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سال آینده از نظر افزایش حقوق‌ها، افزایش نیافتن حامل‌های انرژی، پرداخت یارانه و عدم افزایش تعرفه کل اجناس دولتی شامل شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی، سال خوبی برای مردم است و اجرایی شدن این موارد برای بهبود وضع اورژانسی کشور و پانسمان زخم‌های جامعه اقدام مناسبی است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: