• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9611-12614-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قرآن و عترت باید روان در اختیار جامعه قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: قرآن و عترت باید روان در اختیار جامعه قرار گیرد تا بتواند مفهوم داشته باشد و مردم استفاده کنند و زدگی ایجاد نکند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام 24 بهمن‌ماه در آیین افتتاح هفته قرآن و عترت استان، با اشاره به پشت سر گذاشتن ایام‌الله دهه فجر و راهپیمایی 22 بهمن، گفت: حضور بسیار گرم و پرشور مردم در این برنامه زیبا(راهپیمایی 22 بهمن) به همه دست‌اندرکاران انقلاب امید بخشید و همه آن‌هایی که از این انقلاب سیلی خوردند را ناامید کرد لذا انقلاب می‌رود تا ریشه استکبار را بکند و پرچم را به دست صاحب اصلی برساند.
نماینده ولی فقیه در استان جشنواره قرآن و عترت را برنامه‌ای بسیار ارزشمند و از محتواهای انقلاب اسلامی خواند و افزود: قرآن و عترت نه محتوا که حقیقت انقلاب اسلامی است زیرا اصلا انقلاب اسلام است و اسلام نیز قرآن است و اگر چیزی غیر از این باشد بی‌معنا است.
امام جمعه شهرکرد اظهار کرد: جشنواره ما زمانی جشن واقعی است که این حقیقت در نشست و برخاست‌ها و کارها و نمایشگاه‌ها و ارائه برنامه‌های هنری در عرصه‌های مختلف نشان داده شود.
حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به تأکیدات فراوان در برگزاری محتوایی جشنواره هفته قرآن و عترت، تصریح کرد: ارائه کارهای هنری بسیار ارزشمند است ولی حتماً باید جنبه محتوایی مد نظر باشد.
وی خاطرنشان کرد: محتوا این است که هر کس از نمایشگاه بازدید کرد نگاه و معرفتی که کسب کرده تغییر یابد لذا باید از محتواهای قرآنی در این نمایشگاه بهره ببرد و آنچه شود که قرآن می‌خواهد.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به ارائه داستان‌های قرآنی در نمایشگاه قرآن و عترت استان، عنوان کرد: ما هرچقدر زیبا بتوانیم داستان‌های قرآنی را در غالب هنر به عرصه بیاوریم و مردم را سر سفره این داستان‌های قرآنی بنشانیم بالاترین کار را انجام داده‌ایم.
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: قرآن در مقام داستان‌سرایی نیست که از صفر تا صد یک قضیه را بخواهد ترسیم کند بلکه قرآن در مقام ارائه یک چهره محتوایی از یک قضیه است و قرآن یک قضیه را مطرح می‌کند و چهره محتوایی آن قضیه را بیان و به‌گونه‌ای زیبا ترسیم می‌کند.
وی اظهار کرد: یکی از ویژگی‌هایی که باید در همه‌کاره‌ای ارائه شده هنرمندان در این جشنواره‌ها مورد توجه باشد روان‌سازی است زیرا گاهی ما مغلق‌گویی و مغلق‌نویسی می‌کنیم و نقاشی‌ها، هنرها و هر چه ارائه می‌دهیم پیچیده است.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه خاطرنشان کرد: هنر گاهی باید یک محتواهایی در درون خودش داشته باشد اما این به معنای مغلق‌گویی و نامفهوم ارائه دادن نیست لذا باید آنچه می‌خواهیم ارائه دهیم دارای مفهوم رسا باشد.
وی عنوان کرد: باید روان‌سازی را از خود قرآن یاد بگیریم زیرا قرآن به زیبایی و روان و همه کس‌فهم و ساده کل مطالب جهان هستی را در بر دارد هرچند قرآن بطن‌های بسیاری دارد.
حجت‌الاسلام نکونام ادامه داد: قرآن و عترت باید روان در اختیار جامعه قرار گیرد تا بتواند مفهوم داشته باشد و مردم استفاده کنند و زدگی ایجاد نکند.
وی گفت: باید میزان خروجی‌ که مخاطبان از این جشنواره می‌گیرند را خودمان قضاوت کنیم و نمره دهیم زیرا اگر خروجی‌ دریافت نکنیم تلف کردن وقت و هدردادن بیت‌المال است بنابراین بکوشیم کارهایمان را محتوایی ارائه دهیم و به صرف یک سری ظواهر اکتفا نکنیم.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه هر کدام از شماها به نوبه خودتان کار تبلیغ قرآنی و دینی انجام می‌دهید، عنوان کرد: خود قرآن و عترت یکی از مسائل مهم اسلام است که بر اساس آیات و روایات باید در کنار هم به درستی ترسیم شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: