• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9611-4284-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کشف و ضبط 80 قلم داروی تاریخ گذشته در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری از کشف و ضبط 80  قلم داروی تاریخ گذشته در استان طی سال جاری خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - عبدالمحمد نجاتی اظهار کرد: اداره کل دامپزشکی استان بر مراکز درمانی، داروخانه ها، مراکز مایه کوبی دام و طیور، مراکز فروش واکسن، آزمایشگاه ها و کارخانجات تولید دارو و مکمل های دامپزشکی نظارت کامل دارد.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 220 مورد بازدید از مراکز بخش خصوصی اعم از مراکز درمانی، داروخانه‌ها، مراکز مایه کوبی دام و طیور، مراکز فروش واکسن، آزمایشگاه‌ها و کارخانجات تولید دارو و مکمل‌های دامپزشکی انجام شده است.
نجاتی گفت: طی بازدیدهای صورت گرفته از داروخانه‌ها حدود 80  قلم داروی تاریخ گذشته کشف و ضبط شد.
وی ادامه داد: از محصولات کارخانجات تولید مکمل‌های دامپزشکی نیز 25 مورد نمونه‌برداری صورت گرفته و برای انجام آزمایشات فیزیکی و شیمیایی به مراکز تشخیص سازمان دامپزشکی کشور ارسال شد.
نجاتی اضافه کرد: در راستای رسیدگی به تخلفات صنفی شاغلان بخش خصوصی دامپزشکی تعداد دو مورد شکواییه با تشکیل پرونده به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات صنفی نظام دامپزشکی ارجاع شده است.
وی بیان کرد: در اجرای سیاست‌های سازمان دامپزشکی کشور زمینه صدور پروانه الکترونیک برای مسئولین فنی شرکت‌های پخش استانی دارو، واکسن و مواد بیولوژیک، کارخانجات تولید دارو و مکمل های دامپزشکی و همچنین صدور پروانه فروش برای تمامی داروخانه‌های دامپزشکی فراهم شده است که تا کنون 62 مورد صدور و تمدید پروانه الکترونیک صورت گرفته است.
نجاتی در پایان به دامداران توصیه کرد: از خرید و مصرف بی‌رویه دارو بدون مشورت با دامپزشکی خودداری و در دریافت دارو به تاریخ تولید و انقضاء و نحوه مصرف آن توجه داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از مراکز یاد شده به شبکه دامپزشکی شهرستان و یا با شماره تلفن 1512 تماس حاصل کنند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: