• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9611-1885-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیشرفت چهارمحال و بختیاری مشروط به دوری از دعواهای سیاسی و حزب بازی‌ها است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان به اینکه پیشرفت استان مشروط به دوری از دعواهای سیاسی و حزب بازی‌ها  است، گفت: اگر برخی بازیگری‌ها، دعواهای سیاسی و حزب بازی‌ها در استان نبود قطعا وضع استان بسیار بهتر از وضع کنونی بود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام امروز 20 بهمن ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، اظهار کرد: استان باید روی ریل وحدت حرکت کند گاهی در اثر اختلافات و عدم سازش با یکدیگر به استان آسیب وارد شده است که باید همه اقوام بکوشند و حامی و پشتیبان یکدیگر باشند.
وی افزود: اگر برخی بازیگری‌ها، دعواهای سیاسی و حزب بازی‌ها نبود قطعا وضع استان بسیار بهتر بود.
حجت الاسلام نکونام گفت: منافع استان برای همگان قابل احترام است و امکانات آن باید به صورت یکسان در تمام مناطق چهارمحال و بختیاری بکار گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه لازم است نگاه عدالت محور در کشور و استان حاکم شود، خاطرنشان کرد: رسانه، تریبون‌ها، صاحبان مقام و منصب موظف  به تلاش کردن برای تقویت وحدت هستند.
وی گفت: اگر واقع بینانه به انقلاب نگاه شود، انقلاب یک فرصت طلایی است و با هیچ حرکتی قابل مقایسه نیست.
امام جمعه شهرکرد افزود: بانگاهی منصفانه به انقلاب متوجه می‌شویم که دستاوردهای 39 ساله این انقلاب بسیار بیشتر ازسال‌های قبل از پیروزی انقلاب است.
حجت الاسلام نکونام تصریح کرد: در زمان طاغوت نفت و امکانات کشور به یغما رفت و مردم در محرومیت به بیگانگان وابسته ماندند و تنها مصرف کننده بودند.
نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب نیز با تحمیل جنگ وقت و دارایی کشور به هدر رفت و پس آن نیز با تحریم و فتنه‌های متعدد، کشور را مورد حمله قرار دادند اما با این وجود در این دوران حداقل 20 برابر سال‌های قبل از انقلاب در کشور اقدامات موثر انجام شده است.
حجت الاسلام نکونام عزت، کرامت را از دیگر دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: این میزان دستاورد همچنان راضی کننده نیست به دلیل اینکه مطالبه زیاد است و انتظار این است که مشکلات و وضع اقتصادی کم‌تر باشد.
امام جمعه شهرکرد گفت: امید است که مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه جاری به شکل باشکوه شرکت کنند تا پس از فتنه 96 ، که خوشبختانه دشمن موفق نشد اهداف شیطانی خویش را حاکم کند، بار دیگر مشت محکمی بر دهانش خورده شود.
وی با اشاره به اینکه مردم انتقاد دارند اما دشمن به این انتقاد مردم دلخوش نکند، اظهار کرد: مردم به این دلیل انتقاد می‌کنند که می‌خواهند این انقلاب روز به روز بالنده‌تر شود.
حجت الاسلام نکونام ادامه داد: روز 20 بهمن ماه در تاریخ انقلاب روزی است که بختیاری‌ها از بختیار تنفر جستند و در محضر بنیانگذار انقلاب، همراهی خود را با ایشان اعلام کردند.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: عشایر نگاه توحیدی دارند و نگاه قومی قبیله‌ای بر آن‌ها حاکم نیست به دلیل اینکه درک درستی از انقلاب دارند و به همین دلیل قبل از محقق شدن پیروزی در 22 بمهن 57 با بنیانگذار انقلاب بیعت کردند.
حجت الاسلام نکونام دارای موضع بودن عشایر قشقایی و بختیاری و بر سر موضع ماندن آنان، محب اهل بیت بودن، پاکی و صداقت و وفاداری به اسلام و بصیرت را از دیگر ویژگی بختیاری‌ها دانست که موجب بیعت آنان با امام راحل بود.
 
 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: