• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9611-1986-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برندسازی محصولات تولیدی مشاغل خانگی حلقه مفقوده در اتصال به بازار است

معاون جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی و اشتغال دانش آموختگان گفت: برندسازی محصولات تولیدی مشاغل خانگی حلقه مفقوده در اتصال به بازار است و یکی از موارد مهم متصل شدن به بازارهای مصرف است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – محمدصادق بیجندی 19 بهمن‌ماه در جلسه طرح الگوی نوین مشاغل خانگی با هدف ایجاد و توسعه مشاغل خانگی در استان، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد واسطه‌ای تسهیل‌گر و یک سازمان دانش بنیان با نگاه اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی به ازای هر 50 متقاضی یک تسهیل‌گر تعریف می‌شود که تعداد تسهیل‌گران 400 نفر خواهد بود و در این مسیر از بستر آی تی نیز استفاده می‌شود.
بیجندی با بیان اینکه باید در تولید محصولات خانگی و ارائه به بازار نگاه فراملی داشته باشیم، تصریح کرد: بسیاری از کارآفرینان یک استان از وجود کارآفرینان در سایر استان‌های کشور بی‌اطلاع هستند.
وی لازمه موفقیت در حوزه مشاغل خانگی را ایجاد شبکه‌سازی برای فروش محصولات تولید شده دانست و عنوان کرد: برندسازی محصولات حلقه مفقوده در اتصال به بازار است و یکی از موارد مهم متصل شدن به بازارهای مصرف است.
بیجندی با بیان اینکه تلاش بر این است تا در اجرای این طرح دو برند ملی در هر استان ایجاد شود، تصریح کرد: امید است جهاد دانشگاهی با استفاده از ظرفیت‌های خویش نقش موثری در ایجاد مشاغل خانگی ایفا کند.
وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی کمتر از 20 درصد اعتبارات دولت را دریافت می‌کند و تاکنون 13 درصد از این اعتبارات محقق شده است، ادامه داد: در سال گذشته 1200 پروژه ملی با اعتبار بالغ بر 430 میلیارد تومان توسط جهاد دانشگاهی در کشور انجام شده است.
بیجندی اضافه کرد: این نهاد دو دانشگاه، شش مرکز آموزشی، 148 مرکز تخصصی و فوق تخصصی دارد و سه خبرگزاری اعم از ایسنا، ایکنا را دارد.
وی گفت: جهاد دانشگاهی در سطح کشور بالغ بر هفت هزار نیرو دارد که 2700 نیروی آن دارای تحصیلات کارشناسی ارشد و دکتری هستند.
بیجندی خاطرنشان کرد: طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در هشت استان چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، آذربایجان غربی لرستان، کرمانشاه و کردستان اجرا می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: