• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9611-3884-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نرخ تورم چهارمحال و بختیاری به 12.1 درصد رسیده است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چارمحال و بختیاری گفت: نرخ تورم استان در سال گذشته 9.6 درصد و در 10 ماه  امسال نرخ تورم به 12.1 درصد رسیده که نسبت به میانگین کشوری نرخ بالایی است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – تهمتن عبداللهی 18 بهمن‌ماه در نشست هم‌اندیشی اقتصادی استان، اظهار کرد: تعامل دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی و تشکل‌های مردمی از اهداف این نشست است که دستگاه‌ها در انجام هر چه بهتر وظایف و ماموریت‌ها باید با جامعه هدف خود تعامل داشته باشند. 
وی افزود: تولید ناخالص داخلی در سال 93، هفت هزار و 800 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال 92، 15 درصد رشد داشته است.
عبداللهی با اشاره به اینکه در سال گذشته نرخ بیکاری در استان، 20.2 درصد بوده است، گفت: نرخ بیکاری در استان طی شش ماه امسال، 18.3 درصد بوده که متاسفانه نسبت به میانگین کشوری درصد بالایی بوده و به همین دلیل، رتبه اول بیکاری در کشور مربوط به این استان است.
وی با بیان اینکه نرخ مشارکت استان در سال گذشته، 39.4 درصد بوده است، گفت: طی شش ماه سال جاری میزان نرخ مشارکت، 40.8 درصد بوده که با میانگین کشوری مطابقت دارد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ادامه داد: در این مدت سهم اشتغال استان در بخش کشاورزی 20 درصد، بخش صنعت، معدن و تجارت 40.5 درصد و بخش خدمات 39.5 درصد است.
وی خاطرنشان کرد: نرخ تورم استان در سال گذشته 9.6 درصد و در 10 ماه امسال نرخ تورم به 12.1 درصد رسیده که نسبت به میانگین کشوری نرخ بالایی است.
عبداللهی گفت: طی 10 ماه امسال مانده سپرده بانک‌های استان هشت هزار و 600 میلیارد تومان، مانده تسهیلات هفت هزار و 500 میلیارد تومان و مانده مطالبات حدودا 740 میلیارد تومان گززارش شده در این مدت درصد مصارف به منابع 88.6 درصد بوده است.
وی بیان کرد: اداره اموال تملیکی که به صورت نمایندگی از اصفهان اداره می‌شود طی این مدت یک میلیارد تومان فروش اموال داشته که 100 درصد اموال به صورت منقول بوده است.
عبداللهی گفت: طی این مدت حدود 85 میلیارد تومان حق بیمه دریافتی و 81 میلیارد تومان میزان خسارت پرداختی بوده است.
وی از راه‌اندازی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در استان خبر داد و تصریح کرد: در این مدت راه‌اندازی این مرکز نتایج خوبی به همراه داشته و کانونی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بوده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خاطرنشان کرد: 29 فرایند صدور مجوز الکترونیکی در پنجره واحد سرمایه گذاری استان شناسایی شده است.
وی گفت: 13 بسته سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت، گردشگری، راه، ساختمان، سلامت، انرژی و نیرو برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی آماده شده است.
عبداللهی با اشاره به اینکه میزان درآمدهای عمومی استان حدود 265 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: طی 10 ماه امسال 199 میلیارد و 500 میلیون تومان وصول شده که 137 میلیارد تومان برای حقوق کارمندان دولت است و میزان تملک دارایی ابلاغ شده به استان 623 میلیارد تومان بوده که 287 میلیارد تومان به عبارتی 46 درصد آن تخصیص یافته است.
وی ساماندهی حساب‌های بانکی و مسدود کردن یک هزار و 44 فقره حساب بانکی دستگاه‌های اجرایی، صدور اوراق تسویه خزانه به مبلغ 11 میلیارد و 600 میلیون تومان برای نخستین بار طی 10 ماه امسال، مستندسازی یک هزار و 500 فقره اموال غیر منقول دستگاه‌های اجرایی و دریافت سپرده دستگاه‌های اجرایی و ارسال به خزانه‌داری به مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون تومان و استرداد 10 میلیارد و 500 میلیون تومان به ذی نفعان را از دیگر اقدامات این اداره کل برشمرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: