• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9611-1785-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مجلس:

عملکرد بانک‌های چهارمحال و بختیاری باید روان باشد

نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با نارضایتی از عملکرد بانک‌های استان، گفت: عملکرد آن‌ها باید روان باشد همچنین عملکرد برخی از دستگاه‌ها در این خصوص ضعیف است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اردشیر نوریان 18 بهمن‌ماه در نشست هم‌اندیشی اقتصادی استان، اظهار کرد: در صورتی که همت بلند، داشتن برنامه، فراهم بودن منابع مالی و خلاقیت وجود داشته باشد آن موقع می‌توان گامی برای استان برداشت که خوشبختانه در این دوره انگیزه و اراده برای انجام کار وجود دارد.
وی با اشاره به آمارها و گزارشات اقتصادی استان، تصریح کرد: هنگام ورود به عملکرد اقتصادی استان، مشاهده می‌شود رونقی در پی نداشته و استان نخست در بیکاری هستیم که در همین خصوص مشکلات با شعار حل نخواهند شد.
نوریان ادامه داد: بایستی وزارت امور اقتصادی و دارایی در سیاست‌گذاری‌ها به گونه‌ای عمل کند که انگیزه لازم و مشوق در سرمایه‌گذار ایجاد شود که به سمت استان‌های کمتر برخوردار گام بردارد.
وی گفت: در صورتی که بخواهیم مسائل و مشکلات حل شوند بایستی به موضوعات به صورت منطقی نگاه کرد.
نوریان با نارضایتی از عملکرد بانک‌های استان، گفت: عملکرد آن‌ها باید روان باشد همچنین عملکرد برخی از دستگاه‌ها در این خصوص ضعیف است.
وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود به صورت ویژه به مباحث اقتصادی استان از جمله مجوزها، ارزش افزوده و همچنین مدیریت‌ها توجه شود و به اندازه توان و ظرفیت موجود در استان، مالیات پرداخته شود.
در ادامه نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کیارو کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید مجوزهای سرمایه‌گذاری را به دلیل طولانی بودن مراحل کاهش دهد که این آمادگی برای برطرف شدن مشکلات وجود دارد مخصوصا در این استان که مراحل به مراتب سخت‌تر است
کاظمی افزود: برای استان‌هایی همچون چهارمحال و بختیاری باید برای سرمایه‌گذاری معافیت مالیاتی وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات بانکی از دیگر مشکلات سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: باید در استان‌های کم برخوردار سود تسهیلات را کاهش دهند تا سرمایه‌گذار جذب شود.
کاظمی گفت: موقعی که طرحی در کارگروه استانداری تصویب می‌شود چه ضرورتی دارد که بانک‌ها بگویند این طرح توجیه اقتصادی به همراه ندارد.
وی با اشاره به آغاز به کار مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در استان، ادامه داد: متاسفانه تنها استانی که سرمایه‌گذار خارجی ندارد این استان است.
کاظمی گفت: تا زمانی‌که سرمایه‌گذاری در این استان شکل نگیرد رونق اقتصادی را به همراه نداشته و مشکل بیکاری همچنان پابرجاست.
در ادامه نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس اظهار کرد: وقتی تمامی شاخص‌های استان کنار یکدیگر قرار می‌گیرند قابل قبول نیستند.
خالدی خاطرنشان کرد: افرادی که در سطح ملی تصمیم‌گیری می‌کنند باید استان‌هایی که از لحاظ شاخص‌ها در سطح پایینی قرار دارند بیشتر مورد توجه قرار دهند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: