• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9611-3784-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری:

سرمایه‌گذاران در مناطق محروم سرمایه‌گذاری کنند

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: با اشاره به اینکه لازم است هدف توسط ما دولتی‌ها مشخص و به یک راهکار مشترک برسیم، تصریح کرد: سرمایه‎گذار باید در مناطق محروم و دور دست سرمایه‌گذاری کند تا توسعه از آن مناطق آغاز شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی 18 بهمن‌ماه در نشست هم‌اندیشی اقتصادی استان، اظهار کرد: باید مسئولیت دولت، بخش خصوصی و نمایندگان مشخص و راهکارها برای رفع مشکلات ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه تمامی دولت‌ها شعار توسعه سر می‌دهند، افزود: این شعارها برای راضی نگه داشتن مردم است و نارضایتی مردم به بخش اقتصادی بر می‌گردد که علت نارضایتی‌ها این است که به جای شروع توسعه از پایین آن را از بالا آغاز می‌کنیم.
وی گفت: هر چه به استان‌های توسعه نیافته کمتر توجه شود وضعیت بدتری پیدا می‌کنند و افراد آن استان به دیگر استان‌ها مهاجرت می‌کنند که این مسائل به معضلی برای دولت تبدیل می‌شود.
استاندار با اشاره به اینکه مالیات در تمام کشور یکسان است، تصریح کرد: هر چه دولت وام ارزان‌قیمت به افراد دهد سرمایه‌گذار به روستاها نمی‌رود و به دلیل امنیت و رفاه بیشتر به مرکز استان نزدیک می‌شود.
وی با اشاره به اینکه لازم است هدف توسط ما دولتی‌ها مشخص و به یک راهکار مشترک برسیم، تصریح کرد: سرمایه‎گذار باید در مناطق محروم و دور دست سرمایه‌گذاری کند تا توسعه از آن مناطق آغاز شود.
وی گفت: لازم است دولت به جای اینکه سرمایه‌گذار خارجی در تهران و در مراکز استان‌ها سرمایه‌گذاری کند، آن‌ها را به سمت مناطق دوردست و محروم هدایت و از آن‌ها حمایت لازم را انجام دهد.
عباسی تاکید کرد: تا زمانی‌که چنین کارهایی انجام نشود قطعا مشکلات وجود دارد و درخواست می‌شود سرمایه‌گذاران خارجی به این استان هدایت شوند، ما هم امکانات مورد نظر را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم یا می‌توانند با بخش خصوصی به صورت مشارکتی فعالیت کنند.
عباسی با اشاره به اینکه در استان‌های دور دست توسعه با منابع موجود بانک‌ها رخ نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: باید منابعی از سوی بانک مرکزی برای حمایت بیشتر در اختیار استان‌ها قرار گیرد.
وی گفت: اختصاص مالیات بر ارزش افزوده باید بر ارزش افزوده باشد در غیر این صورت نارضایتی مردم از دولت، نظام و مسئولان را به دنبال دارد.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی با حضور معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصادی و دارایی در استان‌ها هر سه ماه یکبار لازم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: