• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9611-1685-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نا امیدی و یاس در جامعه تزریق نشود

استاندار چهار محال و بختیاری گفت: نباید ناامیدی و یاس در جامعه تزریق شود.
 به ‌گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی 18 بهمن‌ماه در آیین بهره‌برداری از 15 طرح صنعتی چهارمحال و بختیاری و 56 پروژه شهرستان شهرکرد، اظهار کرد: امروز سنگر صنعت و کارآفرینی کمتر از سنگر دفاع مقدس نیست.
وی افزود: بار اصلی برای پیشرفت بر دوش صنعتگران است.
عباسی با بیان اینکه نباید ناامیدی و یاس در جامعه تزریق شود، تصریح کرد: آیا کسانی که این اقدام را انجام می‌دهند پاسخگو هستند?
وی تصریح کرد: اگر تمام اعتبار استان در حوزه اشتغال هزینه شود بازهم نمی‌توان اشتغال فرزندان استان را حل کرد بلکه لازم است از مشارکت بخش خصوصی و اعتبار بیرون استان استفاده شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز گفت: در حال حاضر یک هزار و 74 واحد صنعتی با ظرفیت 82 درصد در استان فعال است و لازم است برای تغییر سرمایه‌گذاری واحدهای غیرفعال تصمیمی گرفته شود.
سیدنعیم امامی افزود: اکنون وضعیت صنعت استان مطلوب است اما کاهش تولید مهم‌ترین مشکل حوزه تولید، صنعت و کشاورزی است که به دلیل افزایش قیمت تمام شده مواد اولیه حاصل شده است.
وی با بیان اینکه در حوزه بازرگانی مشکلاتی وجود دارد که باید با اتخاذ تصمیمی درست حل شود، گفت: در حال حاضر سه هزار میلیارد تومان ارزش سرمایه‌گذاری پروانه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است و اکنون صنعت استان از رتبه 24 کشور به رتبه 20 ارتقاء یافته است.
امامی خاطرنشان کرد: حدود 11 درصدارزش افزود استان متعلق به صنعت است.
وی گفت: از 240 هزار نفر شاغل استان 100 هزار نفر در حوزه صنعت، معدن و تجارت فعال هستند از این تعداد 20 هزار نفر در صنعت، دو هزار نفر در معدن و مابقی در حوزه تجارت فعالیت دارند.
امامی تصریح کرد: استان اکنون 100 درصد اکسید روی و نتیرات پتاسیم کشور و 60 درصد ورق‌های گالوانیزه کشور را تولید می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: امروز نیز 15 طرح صنعتی با سرمایه گذاری 41 میلیارد تومان و اشتغال مستقیم حدود 204 نفر در استان افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: