• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9611-3184-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت 40 میلیارد تومان تسهیلات به بیش از 100 واحد مشکل‌دار بخش کشاورزی

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال تاکنون به بیش از 100 واحد دارای مشکل بخش کشاورزی 40 میلیارد تومان تسهیلات به صورت مستقیم به افراد پرداخت شده است.
مهراب فرجی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اظهار کرد: سال گذشته 104 میلیارد تومان تسهیلات به 228 طرح غیرفعال، در شرف تعطیل یا دارای مشکل پرداخت شد.
وی با اشاره به تعریف 14 رسته فعالیت از طرح‌های اشتغال روستاییان و عشایر، تصریح کرد: تاکنون حدودا 450 متقاضی با 120 میلیارد تومان تسهیلات در خصوص کشت‌های متراکم، گیاهان دارویی و صنایع غذایی اولویت‌دار و در راستای تکمیل زنجیره تولید در بخش کشاورزی، گاوشیری، پرورش بلدرچین و شترمرغ شناسایی شده‌اند.
فرجی با بیان اینکه هدف از پرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار در استان است، گفت: نظارت کامل بر اعطای تسهیلات انجام می‌شود که سود تسهیلات روستایی شش درصد بوده و حداکثر مشارکت، بازپرداخت و تنفس 84 ماه است، سرمایه‌ در گردش تنها برای طرح‌های صنعتی روستایی و به شهرهای زیر 10 هزار نفر توسط سه بانک عامل و از سوی صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال فراگیر در روستاها و شهرها به 14 رسته اولویت‌دار قابل پرداخت است، خاطرنشان کرد: سود پرداخت این تسهیلات 13 تا 16 درصد با یارانه دو تا پنج درصد بوده که میزان تسهیلات پرداختی بستگی به نوع طرح دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: