• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9611-3084-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان:

میزان تولیدات محصولات کشاورزی چهارمحال و بختیاری ۱.۴ برابر کشور است

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه 11 درصد اراضی استان در اختیار بخش کشاورزی است، گفت: با این وجود میزان تولیدات محصولات کشاورزی استان ۱.۴ برابر کشور است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - ذبیح‌الله غریب ۱۷ بهمن‌ماه در آیین نمادین افتتاح ۵۳ طرح و پروژه بخش کشاورزی استان، با اشاره به فرصت‌ها و ظرفیت‌های خوب در بخش کشاورزی استان، افزود: باید از پتانسیل‌های مغفول مانده استان به درستی استفاده شود که در این زمینه نیازمند بخش‌های مختلف هستیم. 
غریب گفت: در سال گذشته از پنج نمونه کشاورزی تجلیل شد که تنها کشاورز نمونه کشوری با رکورد تولید ۱۲ تن گندم از این استان بود و امسال نیز در این بخش، سه نمونه ملی انتخاب شدند که این افتخارات به دلیل نگاه پتانسیلی، توسعه‌ای و خاص دولت به این استان بوده است.
وی ادامه داد: استان در بسیاری از شاخص‌ها دارای ظرفیت‌های خوبی است که در اقتصاد مقاومتی تلاش می‌شود از ظرفیت‌های غیر فعال و نیمه‌فعال نیز استفاده شود.
غریب توسعه مناطق روستایی و عشایری را از سیاست‌های دولت عنوان و تصریح کرد: باید تلاش شود برای ایجاد اشتغال و تولید و همچنین توسعه روستاها و مناطق عشایری از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها به خوبی استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه طی چهار سال ۱۴ هزار هکتار از اراضی استان به سیستم آبیاری مجهز شده است، تصریح کرد: در مدت مشابه آن تنها چهار هزار و ،۵۰۰ هکتار از اراضی به سیستم آبیاری مجهز شده بود که این نشان‌دهنده توجه دولت به منابع آب و پایداری بخش کشاورزی بوده است.
در ادامه مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان گفت: در خصوص رفع تداخلات اراضی کشاورزی استان طی ۱۰ ماه امسال ۳۶ هزار هکتار از اراضی استان تعیین تکلیف و مختومه شد که خوشبختانه شش هزار هکتار فراتر از تعهد سالانه رفته‌ایم و نتیجه این کار این بود که حدود سه هزار هکتار از اراضی ملی کسر و به مستثنیات و اراضی کشاورزی افزوده شد.
شهرام جزایری افزود: امسال برای ۶۵ هزار هکتار از عرصه‌های استان در خصوص قانون جامع حدنگار چهار میلیارد تومان از منابع ملی و یک میلیارد تومان از منابع استانی اخذ شد که امید است قانون حد نگار و طرح کاداستر طی پنج سال انجام شود و اعتبارات خوبی تزریق شود.
به گزارش ایسنا، در این مراسم به صورت نمادین از ۵۳ طرح و پروژه کشاورزی با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۵۷ نفر و بهره‌مندی ۲۳۹ خانوار در استان بهره‌برداری صورت گرفت. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: