• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 9611-2884-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید استاندار چهارمحال و بختیاری بر تکمیل زنجیره تولیدات کشاورزی

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:  تنها توجه به بخش کشاورزی توجیهی به همراه ندارد، باید صنایع بسته‌بندی و فرآوری وجود داشته باشد و زنجیره تولید شکل گیرد تا درآمدها نصیب کشاورز، کارخانه‌دار و سرمایه‌دار شوند و تا زمانیکه زنجیره تولید تکمیل نشود مشکلات ادامه خواهند داشت.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- اقبال عباسی ۱۷ بهمن‌ماه در آیین نمادین افتتاح ۵۳ طرح و پروژه کشاورزی استان، اظهار کرد: افرادی که دارای علم و دانش به روز باشند قطعا درآمد بیشتری کسب خواهند کرد در صورتی که وضعیت کشاورزی بهبودی نیابد و به جای کشاورزی صنعتی و پیشرفته همچنان از کشاورزی سنتی استفاده شود پیشرفتی نخواهیم کرد.
عباسی گفت: بایستی از دانش بخش کشاورزی استفاده کرد و به سمت دانش‌محور شدن این بخش حرکت کرد.
وی ادامه داد: تنها نباید شعار انقلابی بودن و طرفدار نظام بودن را سر داد بلکه باید معیشت و درآمد مردم را تامین کرد به خصوص که تمام نگاه‌ها به سمت بخش کشاورزی است.
استاندار با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی چهارمحال و بختیاری نسبت به دیگر استان‌ها کارهای مفیدی انجام شده است، تصریح کرد: کارهای اساسی در این استان مخصوصا در بخش کشاورزی انجام شده که بایستی مردم و به ویژه کشاورزان در این خصوص اظهار نظر کنند که در صورت نارضایتی، مدیران باید در فعالیت‌های خود تجدیدنظر کنند .
وی با بیان اینکه امسال سهم جمعیت استان در ایجاد اشتغال بخش کشاورزی ۱۸ درصد بوده است، گفت: امسال سهم اشتغال در حوزه صنعت ۳۹ درصد و در بخش خدمات به ۴۵ درصد رسیده است که این آمار نشان می‌دهد به دلیل توجیه نداشتن بخش کشاورزی و هدایت نشدن درست به این بخش علت عمده آمار اشتغال به سمت بخش خدمات است.
وی مشکل منابع آبی، مشکل در پرداخت تسهیلات بانکی و تا حدودی مسئولان استانی در توجیه نشدن بخش کشاورزی نقش دارند.
عباسی با اشاره به تولید ۲۴ هزار تن بادام در استان، تصریح کرد: از این میزان ۱۵ هزار تن بادام مامایی مخصوص صادرات است که این میزان بادام صادراتی پنج هزار تن مغز بادام دارد که صادر می‌شود. 
وی گفت: سودی که نصیب صادرکنندگان بادام می‌شود حدودا ۲۵۰ میلیارد تومان است که لازم است به جای واحد‌های بسته‌بندی در نجف‌آباد کارخانه‌ای با سرمایه‌گذاری اولیه ۳۰ میلیارد تومان در استان احداث شود.
عباسی ادامه داد: تنها توجه به بخش کشاورزی توجیهی به همراه ندارد، باید صنایع بسته‌بندی و فرآوری وجود داشته باشد و زنجیره تولید شکل گیرد تا درآمدها نصیب کشاورز، کارخانه‌دار و سرمایه‌دار شوند , تا زمانیکه زنجیره تولید تکمیل نشود مشکلات ادامه خواهند داشت.


 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: