• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9611-1786-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیرعلوم خبر داد:

وجود بیش از 9 هزار انجمن علمی در دانشگاه‌های کشور

معاون فرهنگی – اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر تقریبا 9 هزار و 500 انجمن علمی، بالغ بر پنج هزار کانون و نزدیک به 340 تا 350 تشکل اسلامی در دانشگاه‌های کشور فعال است.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – غلامرضا غفاری در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حوزه اجتماعی، حوزه نوپدیدی در دانشگاه نیست و وجود معاونت فرهنگی اجتماعی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نشان می‌دهد که نسبت به مسائل فرهنگی اجتماعی دانشگاه حساسیت لازم وجود داشته و اکنون نیز دارد.
وی افزود: در همین راستا اکنون با قوت بیشتری فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی پیگیری می‌شود و بخش قابل توجهی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی توسط دانشجویان انجام می‌شود.
غفاری با اشاره به وجود تشکل‌های اسلامی، انجمن‌های علمی و کانون‌ها در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی در دانشگاه‌ها، تاکید کرد: مشارکت دانشجویان در قالب تشکل‌ها، می‌تواند به مسائل حوزه اجتماعی دانشگاه و فراتر از آن کمک کند.
وی تصریح کرد: به همین منظور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درصدد فعال سازی دفاتر دانشگاه و جامعه است که این دفاتر به نوعی هسته‌های فکری میان دانشگاه و جامعه هستند و به شناسایی مسائل و تحلیل آن‌ها می‌پردازند که دانشجویان از حضور در این دفاتر کمتر استقبال کرده و بیشتر در مجموعه تشکل‌ها فعالیت دارند.
غفاری بیان کرد: در حال حاضر تقریبا 9 هزار و 500 انجمن علمی، بالغ بر پنج هزار کانون و نزدیک به 340 تا 350 تشکل اسلامی در دانشگاه‌های کشور فعال است.
وی در خصوص کمرنگ شدن فعالیت سیاسی دانشجویان گفت: دانشجویان در این زمینه فعالیت دارند اما طبیعی است که در مواقع خاص همانند انتخابات حضورشان بیشتر است اما انتظار می‌رود همواره این حضور فعال‌تر باشد.
غفاری اضافه کرد: انقلاب اسلامی بیسار بالنده است اما به طور طبیعی در روند تکامل آن، با کاستی روبرو هستیم که این امر با هوشیاری و خردورزی کاسته خواهد شد و باید در این مسیر به صورت واقع‌بینانه نقاط قوت و ضعف دیده شود.
وی با بیان اینکه در دانشگاه‌های نسل چهارم اجتماعی و فرهنگی شدن آنان مهم است، گفت: تسهیل مشارکت دانشجویان و بیشتر شدن آن، از برنامه‌های وزارتخانه است.
غفاری خاطرنشان کرد: اکنون مجمومه تشکل‌های دانشجویی قابل توجه است اما انتظار این است که جمعیت بیشتری در این تشکل‌ها حضور یابند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: