• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۷
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9611-1486-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : ----

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نوجوانان در جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری برگزار شد

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نوجوانان در در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری برگزار شد. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – محمد ربیعی 15 بهمن‌ماه در این کارگاه آموزشی که با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری  و رییس و اعضای جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه هویت انسان در سن نوجوانی شکل می‌گیرد گفت: شخصیتی که در سن کودکی شکل‌گرفته شده در نوجوانی به نتیجه می‌رسد.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهرکرد با تأکید بر اینکه اگر جامعه‌ای بخواهد توسعه یابد همه افراد باید بیشتر توانایی و توجه خود را برای تربیت درست نوجوانان به کار ببرند، بیان کرد: در سن نوجوانی فرد هر اتفاق و تجربه‌ای را کسب کند خاطره آن تجربه را تا تمام عمر به خاطر می‌آورد.
وی با تأکید بر اینکه دوره نوجوانی معایب و محاسن بسیاری دارد گفت: غیرقابل‌پیش‌بینی بودن، کسب توانایی برای برنامه‌ریزی به علت رشد تفکر انتزاعی (ذهن خلاق و خلاف)، غیرقابل‌کنترل بودن، سن لذت‌گرایی در مقابل کار گرایی، پیروی از دوستان و عمل‌گرا بودن آن‌ها از معایب دوره نوجوانی است. 
مشاور خانواده با مرام و اهل رفاقت بودن، عدالت‌خواه بودن، زود اعتماد کردن، خوش‌بین بودن، ایمان بالای نوجوانان، پتانسیل اخلاقی بودن از محاسن نوجوانان دانست و عنوان کرد: بحث نوجوان با بحث امنیت ملی ارتباط دارد. 
ربیعی بابیان اینکه امروزه امید به زندگی و انتظارات در بین مردم زیاد شده است اظهار کرد: کیفیت زندگی زمانی بالا می‌رود که استانداردها از حد معمول بالا نرود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: